Aktualności

Oświęcim. Podejrzany o znęcanie z zarzutami i środkami zapobiegawczymi

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawieniem zarzutów zakończyli postępowanie w sprawie znęcania, którego dopuścił się 73 – letni mieszkaniec Oświęcimia wobec swojej żony. Śledczy wobec podejrzanego zastosowali również nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego od kilku tygodni prowadzili postępowanie wobec 73 – letniego mieszkańca Oświęcimia,  podejrzanego o znęcanie nad 71 – letnią żoną. O podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko rodzinie i opiece powiadomili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, których zaalarmował jeden z mieszkańców Oświęcimia.
W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące, o tym że  71 – latek od około  pół roku znęcał  się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną wszczynając awantury podczas których groził kobiecie śmiercią. W związku z powyższym w ubiegły piątek  (18.09.2020),  podejrzany został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał  zarzut znęcania nad konkubiną. Ponadto prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z konkubiną oraz policyjnego dozoru.
Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Służby podejmując działania mające na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie przypominają, że warto przerwać przemoc jak najszybciej. Apel o reagowanie na akty przemocy kierujemy również do osób, które są świadkami. Najczęściej są to sąsiedzi lub najbliższa rodzina. Osoby te informując o karygodnym zachowaniu sprawcy, dają siłę i wsparcie osobom pokrzywdzonym przemocą. Tak jak w powyższym przypadku w którym na ogromne podziękowania zasługuje mieszkaniec Oświęcimia, który powiadomił służby, które skutecznie przerwały przemoc.
 

 

Powrót na górę strony