Aktualności

Policyjna prelekcja o cyberzagrożeniach i mowie nienawiści dla podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha

Data publikacji 07.07.2022

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji uczestniczyli w spotkaniu z podopiecznymi Stowarzyszenia Siemacha. Funkcjonariusze wygłosili prelekcję o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje i ustrzec się zagrożeń. Obecny na spotkaniu ratownik z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczył dzieci jak szybko i skutecznie wezwać pomoc.

W miniony wtorek (5 lipca br.) policjanci z Wydziału Prewencji krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z ratownikiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili prelekcję dla podopiecznych Stowarzyszenia Siemachy. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom i młodzieży o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać na co dzień, poruszyli także kwestie cyberzagrożeń oraz mowy nienawiści. W spotkaniu uczestniczył również ratownik z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który mówił o tym jak ważne jest bezpieczeństwo nad wodą. Ratownik przećwiczył z uczestnikami udzielanie pierwszej pomocy, przeprowadził symulacje rozmowy telefonicznej z operatorem numeru 112 oraz nauczył ich, że wśród numerów ratunkowych wartym zapamiętania jest również numer Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego-984.

Podopieczni Stowarzyszenia aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania oraz chętnie włączyli się w przygotowane ćwiczenia.

  • Policjant w trakcie rozmowy z uczestnikami
  • Policjant w trakcie wykładu
  • Policjant wygłasza prelekcję
  • Policyjny wykład
  • Ratownik WOPR w trakcie wykładu
  • Zdjęcie zbiorowe
Powrót na górę strony