Aktualności

27-letni sądeczanin odpowie za liczne przestępstwa

Data publikacji 12.08.2022

Sądeccy policjanci zatrzymali 27-latka, który spowodował kolizję drogową i zbiegł z miejsca zdarzenia. Szybko okazało się, że mężczyzna jest również podejrzany o oszustwo, puszczenie w obieg banknotu prezentowego, zabór samochodu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenie go w stanie uszkodzonym oraz kradzież sprzętu elektrycznego. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

4 sierpnia br. w godzinach popołudniowych, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu otrzymał zgłoszenie, że na ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu doszło do kolizji drogowej, w której kierujący samochodem marki Iveco najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki Kia. Sprawca wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia przed przybyciem Policji. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy po sprawdzeniu w systemie dostawczego iveco ustalili, że właściciel zgłosił wcześniej jego kradzież. Informacja ta oraz rysopis uciekiniera, natychmiast została przekazana wszystkim patrolom w terenie.

W wyniku podjętych działań, już po niespełna godzinie, policyjni wywiadowcy na jednej z ulic Nowego Sącza, zatrzymali mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi. Okazał się nim 27-letni sądeczanin, od którego wyczuwalna była woń alkoholu. Prowadząc dalsze działania, policjanci ustalili, że sądeczanin w jednym ze sklepów w Nowym Sączu poprosił o rozmienienie 200 zł.  Gdy wyszedł z niego, kasjerka zorientowała się, że ją oszukał, bowiem okazało się, że pieniądz, którym się posłużył, nie był środkiem, płatniczym tylko go imitował. Ponadto w toku realizowanych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna ukradł sprzęt elektryczny wartości 2,5 tys. zł. który był w samochodzie iveco. 27-latek odmówił, poddania się badaniu na trzeźwość dlatego został przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana od niego próbka krwi do dalszych badań.

Po nocy w policyjnej celi 27-letni sądeczanin został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, gdzie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał zarzuty oszustwa (art. 286 §1 kk.) puszczenia w obieg imitacji banknotu (art. 310 §2 kk.), zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia i porzucenia go w stanie uszkodzonym (art. 289 §2 kk.) oraz kradzieży (art. 278 §1 kk.).

Mężczyzna odpowie także za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Ponadto w przypadku potwierdzenia obecności alkoholu we krwi, mieszkaniec Nowego Sącza poniesie również konsekwencje kierowania pojazdem mechanicznym pod jego wpływem. Z te przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony