Aktualności

Wyróżnienie od chrzanowskiej Policji dla Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku”

Data publikacji 19.09.2022

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie uczestniczyli w XI Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych w Wygiełzowie. Podczas spotkania, inspektor Michał Gamrat Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie wręczył wyróżnienie Stowarzyszeniu „Uniwersytet Trzeciego Wieku”, za szczególne zaangażowanie w tematykę bezpieczeństwa społeczności lokalnej.

9 września br. na terenie muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie odbyło się XI Powiatowe Forum Organizacji Pozarządowych.


Przedstawiciele chrzanowskiej komendy przedstawili zebranym gościom  Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa „Reaguj na zagrożenia, aby mieć wpływ na bezpieczeństwo Twojej okolicy”, która zapewnia mieszkańcom łatwiejszy kontakt ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Dzięki temu narzędziu mogą oni łatwo i anonimowo zgłosić sytuacje w swoim otoczeniu, które uważają za niebezpieczne.


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.
 

Powrót na górę strony