Tag KMZB
Rozmiar czcionki
- Bez uprawnień i za szybko. Wpadł podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na KMZB Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 20-latka, który kierował samochodem kolegi pomimo braku uprawnień i przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h. 20-latka czeka teraz sprawa w sądzie za popełnione wykroczenia, a 19-letni kolega, który siedział na fotelu pasażera za udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień, został ukarany mandatem karnym w kwocie 300 złotych.
- Sprawdzając zgłoszenie naniesione na KMZB nowotarscy policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy policjanci zatrzymali 38-latka z narkotykami.
- „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” najbardziej popularna wśród mieszkańców Małopolski. KMZB funkcjonuje od września 2016 roku. W Małopolsce do końca ub.r. zgłoszono ponad 362 206 zagrożeń. Jest to najwyższy wynik na tle pozostałych województw i świadczy o dużej popularności tego kanału informacyjnego wśród mieszkańców naszego regionu.
- Ponad 4300 zgłoszeń na KMZB w powiecie krakowskim w 2023 roku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu krakowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali jej użytkownicy.
- Wysoka aktywność sądeczan w trosce o bezpieczeństwo. W 2023 roku nanieśli na KMZB ponad 4 tysiące zgłoszeń Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się na Sądecczyźnie niesłabnącą popularnością. Za pomocą tej interaktywnej platformy z roku na rok mieszkańcy regionu coraz chętniej dzielą się z policjantami spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa w ich najbliższym otoczeniu. W 2023 roku nanieśli na mapę łącznie 4134 zgłoszenia, z których 54,6% zostało potwierdzonych przez funkcjonariuszy.
- Sądeczanie od 7 lat korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nanieśli już ponad 19 tysięcy zgłoszeń Dzięki niej mamy większy wpływ na bezpieczeństwo w naszym najbliższym otoczeniu. Mowa o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która już od 7 lat skutecznie ułatwia kontakt obywateli z Policją. W tym czasie mieszkańcy Sądecczyzny chętnie dzielili się z funkcjonariuszami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w ich najbliższej okolicy, nanosząc na mapę ponad 19 tysięcy zgłoszeń, z czego 54,4% zostało potwierdzonych przez policjantów.
- 7 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Małopolsce Swoje siódme urodziny obchodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), która od 5 października 2016 roku funkcjonuje na terenie całego kraju. To nowoczesne interaktywne narzędzie pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych 24 kategoriach, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. KMZB w Małopolsce cieszy się olbrzymim zainteresowaniem od czasu wdrożenia projektu - w porównaniu do innych województw otrzymujemy najwięcej zgłoszeń za pośrednictwem tego narzędzia.
- Sądeczanie chętnie informują policjantów o zagrożeniach w ich najbliżej okolicy za pośrednictwem KMZB Mieszkańcy Sądecczyzny w pierwszym półroczu 2023 roku nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa ponad 1,9 tys. zagrożeń. Dzięki takim informacjom sądeccy policjanci mogą skuteczniej dbać o bezpieczeństwo i szybciej reagować na zaistniałe zagrożenia.
- Dzięki internetowemu zgłoszeniu policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia naniesionego na internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję we wskazanym przez internautę miejscu na terenie gminy Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie mężczyzny za posiadanie narkotyków.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowotarskim Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczącego przekraczania dozwolonej prędkości w Rogoźniku, nowotarscy policjanci ruchu drogowego ujawnili kilkanaście wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Dwóch straciło prawo jazdy, a jeden posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
- Dzięki zgłoszeniu na KMZB policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję we wskazanym miejscu na terenie gminy Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie mężczyzny za posiadanie mefedronu.
- Prawie 3800 zgłoszeń na KMZB w powiecie krakowskim w 2022 roku Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu krakowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali jej użytkownicy.
- Mieszkańcy powiatu bocheńskiego zgłosili już niemal 3300 interwencji dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa 5 października 2022 r. minęło 6 lat od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest prostą w obsłudze aplikacją, służącą do wymiany informacji między Policją, a obywatelami. Na terenie powiatu bocheńskiego dzięki niej zgłoszono niemal 3300 zagrożeń bezpieczeństwa, z czego połowa została potwierdzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.
- Myśleniccy policjanci zachęcają do informowania o zagrożeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Chcesz polepszyć stan bezpieczeństwa w swojej okolicy? Wykorzystaj Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) – to bezpłatna, intuicyjna aplikacja, dzięki której możesz poinformować służby o różnych zagrożeniach. Każde zgłoszenie jest anonimowe. Poprzez to interaktywne narzędzie, każdy obywatel ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.
- Wyróżnienie od chrzanowskiej Policji dla Stowarzyszenia „Uniwersytet Trzeciego Wieku” Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie uczestniczyli w XI Powiatowym Forum Organizacji Pozarządowych w Wygiełzowie. Podczas spotkania, inspektor Michał Gamrat Komendant Powiatowy Policji w Chrzanowie wręczył wyróżnienie Stowarzyszeniu „Uniwersytet Trzeciego Wieku”, za szczególne zaangażowanie w tematykę bezpieczeństwa społeczności lokalnej.
- Zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa skończyło się odebraniem uprawnień do kierowania na 3 miesiące Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa to od dłuższego czasu funkcjonująca platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a policją. Do zgłaszania lokalnych problemów związanych z bezpieczeństwem wystarczy dowolne urządzenie z przeglądarką i dostępem do Internetu. Zaledwie kilka kliknięć wystarczy, aby zgłosić problem jaki dotyka dzielnicę, w której zamieszkujemy m. in. niewłaściwe parkowanie, akty wandalizmu, przekraczania prędkości oraz wiele innych.
- Dzięki zgłoszeniu na KMZB policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających narkotyki Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję w gminie Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie dwóch mężczyzn za posiadanie mefedronu i marihuany.
- Sprawdzając zgłoszenie z interaktywnej mapy nowotarscy policjanci ujawnili osobę poszukiwaną Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Ostatnio podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy policjanci ujawnili osobę poszukiwaną.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa popularnych narzędziem kontaktu z Policją w Małopolsce Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zadebiutowała w Małopolsce we wrześniu 2016 roku. Intuicyjna i powszechnie dostępna aplikacja umożliwia wskazanie Policji występujących zagrożeń (24 kategorie), w miejscu zamieszkania zarówno z wykorzystaniem zarówno komputerów jak i urządzeń mobilnych. Dzięki przeprowadzonej już od samego początku funkcjonowania na szeroką skalę promocji praktycznego i łatwo dostępnego narzędzia, KMZB szybko stała się popularnym kanałem komunikacji z Policją.
- Sprawdzając zgłoszenie z interaktywnej mapy ujawnili skradziony pojazd Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Ostatnio podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy dzielnicowi ujawnili skradziony motorower.