Aktualności

Dzięki zgłoszeniu na KMZB policjanci zatrzymali mężczyznę posiadającego narkotyki

Data publikacji 13.04.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję we wskazanym miejscu na terenie gminy Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie mężczyzny za posiadanie mefedronu.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest dokładnie weryfikowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia. Tak też było tuż przed świątecznym weekendem. Po tym, jak jeden z mieszkańców naniósł na internetową KMZB zgłoszenie dotyczące posiadania narkotyków w konkretnym rejonie na terenie gminy Mogilany, we wskazane miejsce, w godzinach wieczornych, udał się patrol z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych. Będąc na miejscu, mundurowi zauważyli nadjeżdżającego volkswagena. To właśnie ten pojazd wzbudził u nich podejrzenia-powiązali go ze zgłoszeniem i zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 25-latek z gminy Świątniki Górne. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek strunowy i zawiniątko, oba z zawartością mefedronu, w łącznej ilości 2,6 gramów. 25-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. Z uwagi na podejrzane zachowanie mężczyzny, który był mocno pobudzony, pobrano mu krew do badań, celem ustalenia, czy prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Na noc zatrzymany trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia, w komisariacie podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli wyniki krwi wykażą, że mężczyzna kierował pod wpływem środków odurzających, usłyszy również kolejny zarzut.  


Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a podejrzany za nie odpowie. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić. Pamiętaj, że dzięki temu możesz przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w twojej okolicy. Reaguj na zagrożenia!

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją.

 

Powrót na górę strony