Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie nowotarskim

Data publikacji 17.04.2023

Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczącego przekraczania dozwolonej prędkości w Rogoźniku, nowotarscy policjanci ruchu drogowego ujawnili kilkanaście wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Dwóch straciło prawo jazdy, a jeden posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W przeciągu ostatnich kilku dni, policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu weryfikowali zgłoszenia naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w miejscowości Rogoźnik na drodze wojewódzkiej nr 957. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze ujawnili kilkanaście wykroczeń związanych z nadmierną prędkością. Trzech kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h na terenie obszaru zabudowanego. 31-latek kierujący bmw został zatrzymany do kontroli drogowej w piątek. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h. Dodatkowo posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania oraz aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed sądem. Natomiast w niedzielę po godzinie 22, 18-latek kierujący renault trafic jechał z prędkością 104 km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Kilkanaście minut później, policjanci zatrzymali do kontroli 22-letniego obywatela Słowacji. Mężczyzna pędził volkswagenem o 62 km/h za szybko. Stracił prawo jazdy i na miejscu zapłacił kartą 2 000 złotych mandatu karnego.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (https://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html) funkcjonuje od 2016 roku, stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych, podlegających sprawdzeniu przez Policję. W 2022 roku w powiecie nowotarskim zostało naniesionych 2 037 zgłoszeń, z czego 50,9% zostało potwierdzonych. Najczęściej zgłaszane informacje dotyczyły właśnie przekraczania dozwolonej prędkości.

UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Powrót na górę strony