Aktualności

Sprawdzając zgłoszenie naniesione na KMZB nowotarscy policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy policjanci zatrzymali 38-latka z narkotykami.

Na początku stycznia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zostało naniesione zgłoszenie w kategorii „Używanie środków odurzających”. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu rozpoczęli weryfikację otrzymanego zgłoszenia. W środę w nocy pojechali we wskazany w zgłoszeniu rejon na terenie jednej z miejscowości gminy Nowy Targ, gdzie zatrzymali 38-latka, który posiadał przy sobie kilka gramów narkotyków. Za posiadanie marihuany i mefedronu został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Wczoraj usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
KMZB funkcjonuje od 2016 roku. Na mapie najczęściej zgłaszane informacje dotyczą nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym, wałęsających się bezpańskich psów. Na mapie znajdują się również informacje o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie występujących na terenie danej jednostki m.in.: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych. W 2023 roku w powiecie nowotarskim na interaktywną mapę zostało naniesionych 2605 zgłoszeń.  

UWAGA !

"Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

 

Powrót na górę strony