Tag Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rozmiar czcionki
- Sądeczanie dbają o bezpieczeństwo w swojej okolicy korzystając z KMZB Sądecka Policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w pierwszym kwartale 2025 roku. Za pośrednictwem tej interaktywnej platformy mieszkańcy regionu przekazali funkcjonariuszom 1528 sygnałów o miejscach, w których może dochodzić do naruszeń przepisów. Ponad 60% zgłoszeń zostało potwierdzona.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - Twój głos w sprawie bezpieczeństwa! Czy kiedykolwiek czułeś, że w Twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego? Może zauważyłeś grupę młodzieży spożywającej alkohol w parku, a może wiesz o miejscach, gdzie dochodzi do aktów wandalizmu? Teraz masz realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim miejscu zamieszkania dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB).
- #DzielnicowyBliżejNas. Spotkanie dzielnicowych Komisariatu VIII z seniorami osiedla Dywizjonu 303 Dzielnicowi z Komisariatu Policji VIII w Krakowie w trosce o bezpieczeństwo seniorów spotkali się ze starszymi mieszkańcami os. Dywizjonu 303. Podczas spotkania omówione zostały zagrożenia z jakimi najczęściej spotykają się osoby starsze. Policjanci wyjaśniali, jak radzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami.
- #DzielnicowyBliżejNas - bezpieczeństwo seniorów w Świątnikach Górnych Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych przeprowadził spotkanie z członkami Klubu Senior+ w Ochojnie, poświęcone ich bezpieczeństwu. Mundurowy szeroko omówił temat oszustw, na które szczególnie narażone są osoby starsze.
- Dzięki zgłoszeniu na KMZB policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję pod wskazanym adresem w Skawinie. Wynikiem tych działań było zatrzymanie osoby poszukiwanej do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.
- Stracili prawo jazdy za prędkość Podczas weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Piraci drogowi wpadli w sobotę w miejscowości Skrzypne i Lipnicy Małej. Za popełnione wykroczenie otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.
- Sprawdzając zgłoszenie naniesione na KMZB nowotarscy policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją, a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy policjanci zatrzymali 38-latka z narkotykami.
- Ponad 4300 zgłoszeń na KMZB w powiecie krakowskim w 2023 roku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu krakowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali jej użytkownicy.
- 7 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Małopolsce Swoje siódme urodziny obchodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), która od 5 października 2016 roku funkcjonuje na terenie całego kraju. To nowoczesne interaktywne narzędzie pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych 24 kategoriach, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. KMZB w Małopolsce cieszy się olbrzymim zainteresowaniem od czasu wdrożenia projektu - w porównaniu do innych województw otrzymujemy najwięcej zgłoszeń za pośrednictwem tego narzędzia.
- Policjanci zabezpieczyli 27 automatów do gier hazardowych Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim, zabezpieczyli 27 nieczynnych automatów do gier hazardowych. Znajdowały się one na terenie jednej z posesji w gminie Brzeszcze. Do sprawy zatrzymano 41-letniego obywatela Ukrainy, który odpowie również za posiadanie marihuany.
- 6 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Małopolsce Swoje szóste urodziny obchodzi Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB), która od 5 października 2016 roku funkcjonuje na terenie całego kraju. To nowoczesne interaktywne narzędzie pozwala w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji informacje o zagrożeniach w wybranych 24 kategoriach, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. KMZB w Małopolsce ciągle cieszy się olbrzymim zainteresowaniem od czasu wdrożenia projektu.
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa spełnia swoją rolę w Małopolsce Mieszkańcy Małopolski bardzo chętnie korzystają z internetowego narzędzia jakim jest aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W Małopolsce rejestrowanych jest najwięcej w kraju zgłoszeń za pośrednictwem tej aplikacji.
- Sprawdzając zgłoszenie z interaktywnej mapy nowotarscy policjanci ujawnili osobę poszukiwaną Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w Polsce stanowi platformę wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. Ostatnio podczas weryfikacji zgłoszenia naniesionego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, nowotarscy policjanci ujawnili osobę poszukiwaną.