Aktualności

Stracili prawo jazdy za prędkość

Podczas weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, dwóch kierowców straciło prawo jazdy. Piraci drogowi wpadli w sobotę w miejscowości Skrzypne i Lipnicy Małej. Za popełnione wykroczenie otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem informatycznym umożliwiającym mieszkańcom sygnalizowanie miejsc zagrożonych podlegających sprawdzeniu przez Policję. W miejscowości Skrzypne oraz Lipnicy Małej, podczas weryfikacji naniesionych zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, policjanci potwierdzili zagrożenia w ruchu drogowym, a dwóch kierowców straciło swoje prawa jazdy. W sobotę 13.04. br. po godzinie 11, w Lipnicy Małej 34-letni kierujący fordem jechał z prędkością 109 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 1500 złotych i otrzymał 13 punktów karnych. Po godzinie 14, w miejscowości Skrzypne 46-latek pędził mercedesem 119 km/h. Mężczyzna otrzymał 2000 złotych mandatu karnego i 14 punktów karnych. Obaj na najbliższe 3 miesiące stracili także swoje prawa jazdy.
Przekraczanie dozwolonej prędkości było w ubiegłym roku najczęściej zgłaszanym problemem na interaktywnej mapie powiatu nowotarskiego.

UWAGA !!!
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.
Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione zgłoszenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji.

 

Powrót na górę strony