Aktualności

Dzięki zgłoszeniu na KMZB policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję pod wskazanym adresem w Skawinie. Wynikiem tych działań było zatrzymanie osoby poszukiwanej do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności.

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia. Tak też było 19 kwietnia br., kiedy jeden z mieszkańców naniósł na KMZB zgłoszenie dotyczące przebywania osoby poszukiwanej w Skawinie. We wskazane miejsce udał się patrol z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie zastał 49-latka. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzną jest osobą poszukiwaną listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo 49-latka poszukiwał też jeden z krakowskich sądów do ustalenia miejsca pobytu oraz prokuratura celem przeprowadzenia z jego udziałem czynności procesowych. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.  

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia osoba poszukiwana została zatrzymana. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić. Pamiętaj, że dzięki temu możesz przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w twojej okolicy. Reaguj na zagrożenia!

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją.
 

Powrót na górę strony