Aktualności

Podziękowania dla Komendanta Wojewódzkiego oraz policjantów za służbę w Chorwacji

Data publikacji 19.10.2022

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion oraz trzech podległych mu policjantów garnizonu małopolskiego otrzymało podziękowania za pracę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Policjanci pełnili służbę w okresie letnim, wspierając zagranicznych mundurowych.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion otrzymał od Ambasadora RP w Zagrzebiu Andrzeja Jasionowskiego podziękowania za służbę trzech policjantów z garnizonu małopolskiego w trakcie sezonu letniego 2022 roku. Jak napisał:

Polscy funkcjonariusze po raz kolejny wykazali się profesjonalizmem, sumiennością, odpowiedzialnością, a także ponadprzeciętnym zaangażowaniem w powierzone im zadania.

Podziękowania od Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Zagrzebiu otrzymali małopolscy policjanci - st. sierż. Michał Kuzara z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, który służył w Pula, mł. asp. Piotr Filar z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju, który patrolował ulice Biogradu oraz sierż. szt. Kamil Styrna policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, który służył w Rijece. 

Policjanci zostali docenieni za decyzyjność, opanowanie oraz pozytywny wpływ na postępowanie miejscowej policji w związku ze zdarzeniami z udziałem polskich turystów.
To ostatnie było szczególnie istotne, ponieważ głównym zadaniem policjantów było wspieranie oraz poprawienie przepływu informacji pomiędzy polskimi turystami a chorwackimi służbami. Turyści mieli do dyspozycji bezpośrednie numery telefonów do polskich policjantów, przez które mogli zgłaszać swoje problemy.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że jeden z policjantów - sierż. szt. Kamil Styrna pomagał chorwackim policjantom w niwelowaniu skutków wypadku polskiego autobusu z pielgrzymami, do którego doszło w sierpniu br. na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia, o czym pisaliśmy tutaj: Krakowski policjant wspierał chorwackie służby po wypadku autokaru, natomiast mł. asp. Piotr Filar pomógł 20-letniej obywatelce Norwegii, którą usiłował zgwałcić obywatel Chorwacji (więcej: Polski policjant w czasie wolnym od służby uratował turystkę w Chorwacji)

Policjanci pełnili  służbę w okresie letnim od 1 lipca br. do 31 sierpnia na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów.

Zobacz Podsumowanie współpracy w ramach międzynarodowego projektu „Miejsce bezpiecznej turystyki 2022” nad Adriatykiem i Morzem Czarnym: Podsumowanie współpracy
 

 

 • policjant pozujący przed radiowozem - Kamil Styrna
  sierż szt. Kamil Styrna z KMP Kraków
 • Komendant Główny składa gratulację Piotrowi Filarowi
  mł. asp. Piotr Filar z KP Rabka-Zdrój
 • Wspólne zdjęcie komendanta głównego Jarosława Szymczyka i jego zastępcy Romana Kustera z Piotrem Filarem
  mł. asp. Piotr Filar z KP Rabka-Zdrój
 • dwoje policjantów pozuje przy stadionie - Michał Kuzara
  st. sierż. Michał Kuzara z OPP w Krakowie
 • patrol wzdłuż nabrzeża - Michał Kuzara
  st. sierż. Michał Kuzara z OPP w Krakowie
 • wspólne zdjęcie pięciu policjantów - Michał Kuzara
  st. sierż. Michał Kuzara z OPP w Krakowie
Powrót na górę strony