Aktualności

19-latek pod wpływem narkotyków wpadł, bo przekroczył prędkość

Data publikacji 17.11.2022

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów do kontroli drogowej związanej z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie narkotyków i kierowanie pod ich wpływem.

We wtorek (15.11.br.) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 15, na ulicy Długiej w Polance Wielkiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen, którego kierowca jechał z prędkością 79 km/h na odcinku o ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 19 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało u niego alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność amfetaminy oraz metamfetaminy. Podczas przeszukania pojazdu policjanci znaleźli dwa woreczki strunowe, w których znajdował się susz roślinny. Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie suszu wykazało, że jest to marihuana. W związku z powyższym 19 – latek został zatrzymany. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, nawet 15-letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

  • tester narkotykowy przykład amfetamina  i metaamfetamina
Powrót na górę strony