Aktualności

Zapomniał zabrać psa sprzed sklepu

Data publikacji 23.12.2022

Mieszkanka Oświęcimia oraz dzielnicowi pomogli psiakowi pozostawionemu na mrozie przed sklepem. Okazało się że 14 – latek, który opiekował się czworonogiem, po zrobionych zakupach zapomniał zabrać go do domu.

W poniedziałek (19.12.br.) o godzinie 19, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Oświęcimia dotyczące psa przywiązanego do słupka znajdującego się niedaleko wejścia do jednego z oświęcimskich sklepów. Z relacji zgłaszającej wynikało, że pies jest zziębnięty, ponieważ najprawdopodobniej przebywa tam już od kilku godzin. 
Najbliżej miejsca, w którym znajdował się pies, byli dzielnicowi. Mundurowi natychmiast zaopiekowali się czworonogiem i rozpoczęli poszukiwania właścicieli. W trakcie czynności ustalili, że mieszkają oni w jednym z pobliskich bloków. Okazało się, że z psem na spacer wyszedł 14-letni syn właścicielki. Nastolatek, chcąc zrobić zakupy, psa pozostawił przed marketem.  Niestety, kiedy ze sklepu wyszedł od razu skierował się w stronę domu, zapominając o czekającym na niego czworonogu. Nastolatek oraz jego matka zostali pouczeni o obowiązku zapewnienia prawidłowej opieki zwierzęciu, a także konsekwencjach grożących za zaniedbanie zwierzęcia.
Na podziękowania za prawidłową reakcję oraz wrażliwość na los zwierzęcia, zasługuje mieszkanka Oświęcimia. Kobieta, obawiając się, że ktoś mógł psa porzucić, nie pozostawiła go bez pomocy.
Apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że zwierzę jest zaniedbywane. W takich sytuacjach należy powiadomić inspektorów Animals.  W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony