Aktualności

Policja na Światowym Dniu Śniegu w Zakopanem

Data publikacji 17.01.2023

W miniony weekend, w parku miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zakopanem odbyły się po raz dwunasty obchody Światowego Dnia Śniegu – World Snow Day. Jest to niezwykły dzień, podczas którego całe rodziny mogą brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, zabawach na śniegu oraz odwiedzać stoiska edukacyjno-informacyjne. Impreza jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) promującej nie tylko zabawy na śniegu, ale również szeroko pojętą edukację w tym zakresie.

Podobnie jak w latach poprzednich, podczas obchodów World Snow Day 2023 obecna była Policja. Funkcjonariusze Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem w trakcie Światowego Dnia Śniegu wspólnie edukowali dzieci i dorosłych na temat podstawowych zasadach bezpieczeństwa w warunkach zimowych informowali, jak dobrze przygotować się do sezonu narciarskiego oraz promowali ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną na rzecz bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
W ramach policyjnego stoiska profilaktycznego odwiedzający mogli poznać zasady bezpiecznego zachowania nie tylko na stoku, ale również na śniegu i lodzie oraz konieczności używania elementów odblaskowych po zmroku. Organizowane były także różne konkursy i zabawy o tematyce bezpieczeństwa. Dla najmłodszych uczestników przewidziane były atrakcyjne nagrody ufundowane przez Fundację PZU, w tym m.in. odblaski, lampki led, worki, bidony, gry edukacyjne, a także kaski narciarskie.
Policjanci zachęcali również dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym, polegającym na zilustrowaniu dekalogu FIS. Warunkiem uczestnictwa w nim jest nadesłanie do 3 marca 2023 r. pracy konkursowej. Regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można znaleźć na stronie internetowej: link do Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Obchodom Światowego Dnia Śniegu 2023 towarzyszyło dużo emocji i sportowa rywalizacja, a dobre humory dopisywały przez całe wydarzenie, pozostawiając uśmiechy na twarzach najmłodszych. Wyrażamy nadzieję, że zdobyta podczas imprezy wiedza zostanie wykorzystana przez miłośników białego szaleństwa do bezpiecznego korzystania z uroków zimy, w tym szusowania po stokach narciarskich.
Dziękujemy za słodkie upominki przekazane przez Fundację „Wawel z rodziną” oraz materiały edukacyjne z Europe Direct w Krakowie.
 

 • Materiały profilaktyczno-edukacyjne na stanowisku profilaktyczno-edukacyjnym
 • Materiały profilaktyczno-edukacyjne przekazywane uczestnikom World Snow Day
 • Nagrody wręczane przez policjantów w ramach konkursu dla zwycięzców
 • Ogłoszenie wyników konkursu w ramach Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku
 • Organizatorzy oraz uczestnicy Światowego Dnia Śniegu na zakończenie działań
 • Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie podczas działań profilaktyczno-edukacyjnych w Zakopanem
 • Policjanci z maskotkami Tatrzańskiego Parku Narodowego
 • Policjant z dzieckiem i Inspektorem Wawelkiem przy stanowisku profilaktyczno-edukacyjnym
 • Policjantka z dziećmi w ramach Światowego Dnia Śniegu
 • Uczestnicy oraz policjanci przy stanowisku profilaktyczno-edujkacyjnym
 • Uczestnicy Światowego Dnia Śniegu z policjantami przy stanowisku
 • Wręczenie nagród przez policjantów dzieciom biorącym udział w konkursie
Powrót na górę strony