Aktualności

„BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK”- działania profilaktyczno-edukacyjne z przedszkolakami

Data publikacji 15.02.2023

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. przeprowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne, pn. „Bezpieczny Przedszkolak” w Niepublicznym Przedszkolu Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Raciborowicach.

Podczas spotkania które odbyło się 15 lutego br przedszkolaki miały okazję zapoznać się z policyjną pracą i pierwszymi zasadami bezpieczeństwa. Policjanci poprzez zabawę uczyli i przypominali o właściwym zachowaniu podczas drogi do i z przedszkola, zwracali uwagę na bezpieczne zachowanie się podczas kontaktu z osobą obcą, a także agresywnym psem. Dzieci zademonstrowały specjalne pozycje ochronne w razie potencjalnego ataku psa. Zaprezentowano również obrazowo numer alarmowy 112, aby najmłodszym łatwiej było go zapamiętać. Poruszono tematykę bezpieczeństwa w podróży, na zakupach, a zwłaszcza w sytuacji zagubienia się, do kogo należy zwrócić się o pomoc. W związku z trwającym okresem zimowym omówiono zasady bezpiecznych zabaw na śniegu, gdzie można zjeżdżać na sankach i nartach, a także jak istotne jest odpowiednie, nieprzemakalne ubranie, wyposażone w elementy odblaskowe.
Każdy dowiedział się czym są linie papilarne i miał szansę wykonania odcisku swoich palców, a także tatuaży z pieczątek ze smokiem policyjnym. Funkcjonariuszy podczas całej akcji profilaktycznej wspomagał Inspektor Wawelek - maskotka małopolskiej Policji przedstawiająca smoka, która wywołała pozytywne reakcje u przedszkolaków. Dodatkowo strój policjanta ruchu drogowego sprawił, że dzieci choć na chwilę mogły poczuć jak pracuje policjant podczas kierowania ruchem drogowym. Przedszkolaki specjalnie na spotkanie przygotowały swoje elementy odblaskowe, a duża grupa założyła prywatne mundurki policyjne. 
Dla przedszkolaków przygotowano policyjne materiały profilaktyczne: malowanki, naklejki, odblaski, krzyżówki obrazkowe oraz o tematyce bezpiecznych ferii, ulotki z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Zachęcano do udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny Dekalog”, w ramach akcji informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
 

  • pamiątkowe zdjęcie przedskolaków z policjanatami i maskotkami policyjnymi
  • pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków w mundurkach poliyjnych z policjantami i maskotkami policyjnymi
  • policjantka wraz z dziewczynką podczas wykonywania odcisków linii papilarnmych
  • policjantka wraz z przedszkolalami prezentującymi odciski linii papilarnych
  • przedszkjolaki prezentują elementy umundurwoania policyjnego
  • przedszkolaki ubrane w mundurki plicyjne na zdjęciu podczas spotkania z policjantami
  • pzredszkolaki podczas prelekcji profilaktycznej z policjantami
Powrót na górę strony