Aktualności

Akcja ratowniczo-gaśnicza w Porębie Wielkiej

Data publikacji 13.03.2023

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji brali udział w akcji ratowniczo – gaśniczej związanej z pożarem kotłowni budynku, w którym od zeszłego roku mieszkają matki z dziećmi - uchodźcy z Ukrainy. Policjanci razem ze strażakami skontrolowali pomieszczenia w poszukiwaniu osób, zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz drogi dojazdowe, a w związku z panującym chłodem w radiowozach ogrzali kilkanaście dzieci.

Wczoraj (12.03.br.) w Porębie Wielkiej (gmina Oświęcim) tuż po godzinie 20, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie  dotyczące pożaru kotłowni  budynku po byłej szkole podstawowej, który został zaadaptowany na mieszkania dla uchodźców z Ukrainy. 
Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze Straż Pożarna, Policja i Pogotowie Ratunkowe. Zadaniem policjantów była pomoc w ewakuacji osób, zapewnienie bezpieczeństwa w obrębie miejsca zdarzenia oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, tak aby wozy Straży Pożarnej, a także innych służb szybko i bez przeszkód dotarły na miejsce pożaru.
Pomimo informacji, że wszyscy mieszkańcy opuścili budynek postanowiono jeszcze raz dokładnie sprawdzić wszystkie pomieszczenia, w czym strażakom pomogli policjanci. W związku z panującym chłodem mundurowi zaproponowali, aby dzieci wsiadły do radiowozów, gdzie ogrzeją się do czasu zakończenia akcji. 
Około godziny 21.30 pożar został ugaszony. W jego wyniku nikt nie doznał obrażeń ciała. Ustalono, że ogień objął jedynie kotłownię opalaną węglem i drewnem. Tuż przed godziną 22 wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich lokali.  Przyczyna pożaru zostanie określona przez biegłego z zakresu pożarnictwa.
 

  • Radiowozy w których umieszczono małych uchodźców z Ukrainy
  • ewakuowane dzieci z Ukrainy w radiowozie
Powrót na górę strony