Aktualności

69-latka oszukana przez rzekomego policjanta straciła prawie 32 tysiące złotych

Data publikacji 20.03.2023

Mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” straciła prawie 32 tysiące złotych. 69-latka uwierzyła w opowiedzianą przez oszustów historię i przekazała im wszystkie swoje oszczędności oraz zaciągnęła kredyt. 

W piątek ( tj. 17 marca br.) bocheńscy funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o oszustwie metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło dzień wcześniej, a ofiarą stała się 69-letnia mieszkanka Bochni. W czwartek (tj. 16 marca br.) około godziny 13, na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. „Funkcjonariusz” przekazał kobiecie, że na jej konto bankowe zostały wpłacone policyjne pieniądze, nie określając jednocześnie, jaka to była kwota. Zgodnie z kolejnymi podanymi przez niego informacjami, w banku tym będzie miała miejsce policyjna interwencja, która spowoduje zablokowanie konta kobiety i konieczne jest natychmiastowe wypłacenie gotówki.

69-latka uwierzyła w historię i intencje rozmówcy, dlatego przystała na otrzymane przez niego wytyczne. Kobieta natychmiast udała się do banku, aby wybrać z rachunku wszystkie zgromadzone tam fundusze. Wychodząc do placówki mieszkanka Bochni miała zabrać telefon komórkowy swojego męża i nie rozłączać się. Wprowadzona w błąd i wystraszona kobieta, nie zorientowała się, że właśnie pada ofiarą oszustwa. Wypłaciła z banku około 27 tysięcy złotych, o czym poinformowała czekającego na linii „policjanta”. Pieniądze następnie przekazała wskazanemu, oczekującemu na terenie miasta „nieumundurowanemu policjantowi”.

Mężczyzna przejął gotówkę, jednak w jego ocenie kwota była zbyt niska,  dlatego polecił kobiecie zaciągnięcie kredytu, na co kobieta również przystała. Łącznie, 69-letnia mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” straciła prawie 32 tysiące złotych.

Bocheńska komenda prowadzi w tej sprawie dochodzenie a my tymczasem przypominamy, że Policja nie zabezpiecza i nie przyjmuje  prywatnych pieniędzy, nie poleca także zaciągania kredytów.  
 

Powrót na górę strony