Tag oszustwo na policjanta
Rozmiar czcionki
- W ręce oszustów działających metodą „na policjanta” oraz „na prokuratora” wpadło 90 000 złotych Policjanci ani prokuratorzy nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach operacyjnych czy kryminalnych, nigdy nie proszą o przekazanie informacji dotyczących posiadanych kont i zgromadzonych na nich oszczędnościach. Nigdy nie proszą o przekazanie lub przelanie na inne konto posiadanych oszczędności. O powyższym fakcie zapomniała mieszkanka Oświęcimia. Kobieta uwierzyła oszustom w wyniku czego straciła aż 90 000 złotych.
- 80-latka oszukana na blisko 320 tysięcy złotych metodą „na policjanta i prokuratora” Mieszkanka Krakowa padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta i prokuratora”. Oszuści, podszywając się telefonicznie pod mundurowych, wyłudzili od seniorki pieniądze o łącznej wartości blisko 320 tysięcy złotych. Policjanci po raz kolejny przypominają, jak działają oszuści i jak należy się zachować, by nie stać się ich ofiarą.
- 80-letnia mieszkanka Krakowa padła ofiarą oszustwa metodą „na policjanta” Mieszkanka Krakowa padła ofiara przestępców działających metodą „na policjanta”. Oszuści, podszywając się telefonicznie pod mundurowych, wyłudzili biżuterię oraz pieniądze o łącznej wartości strat blisko 700 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które słyszymy w słuchawce naszych telefonów.
- Atak oszustów działających metodą „na wypadek”. Cztery osoby w powiecie krakowskim oszukane. Oszuści działający metodą „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek” ponownie uaktywnili się na terenie powiatu krakowskiego. Wczoraj zaatakowali mieszkańców gminy Skała i Sułoszowa, wcześniej mieszkańców gminy Krzeszowice, Czernichów i Świątniki Górne. Niestety cztery osoby uwierzyły przestępcom i straciły swoje oszczędności. Jedna z pokrzywdzonych, oddając gotówkę i biżuterię, poniosła starty w wysokości 100 tysięcy złotych.
- Dwie mieszkanki Krakowa oszukane metodą „na policjanta” Dwie mieszkanki Krakowa padły ofiarą telefonicznych oszustów, którzy podszywali się pod policjantów. Oszuści, podając się za funkcjonariuszy wyłudzili od kobiet łącznie blisko 40 tysięcy złotych. Policjanci apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie do osób, które słyszymy w słuchawce naszych telefonów.
- Niewiele brakowało, aby mieszkanka Świątnik Górnych straciła 100 tysięcy złotych. Nie daj się nabrać oszustom! Mieszkanka gminy Świątniki Górne uwierzyła oszustom działającym metodą „na policjanta” i przelała na wskazane przez nich konto bankowe 100 tysięcy złotych. 49-latka jednak w porę zorientowała się, że padła ofiarą przestępców i zdołała wstrzymać wykonane przelewy. Apelujemy o czujność i rozwagę w rozmowach telefonicznych z osobami obcymi, podającymi się za policjantów, czy członków rodziny.
- Senior z Rabki-Zdrój oszukany metodą „na policjanta” 81-letni mieszkaniec Rabki-Zdrój został oszukany metodą „na policjanta”. Senior uwierzył w legendę przedstawioną przez mężczyznę podającego się za policjanta i przekazał „na kaucję” za spowodowany przez córkę wypadek drogowy 150 000 złotych. Przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy w zamian za uniknięcie więzienia za wypadek drogowy. Apelujemy do członków rodziny, aby uświadamiali osoby starsze o sposobach i metodach stosowanych przez oszustów.
- Dwie krakowskie seniorki ofiarami oszustów Krakowska policja ponownie apeluje o rozwagę i ograniczone zaufanie. W ostatnich dniach dwie mieszkanki Krakowa padły ofiarą telefonicznych oszustów podszywających się pod policjantów.
- 77-latka przekazała oszustom blisko 200 tysięcy złotych Pod koniec lipca br., krakowska seniorka padła ofiarą oszustów wykorzystujących metodę ,,na policjanta’’. Kobieta uwierzyła w fikcyjną historię i przekazała oszustom prawie 200 tysięcy złotych.
- Policjanci zatrzymali 22-letnią oszustkę wykorzystującą metodę ‘’na policjanta’’ Pod koniec kwietnia krakowscy policjanci zatrzymali 22-letnią kobietę, która wykorzystując metodę ‘’na policjanta’’, wyłudziła od krakowskiej seniorki 35 tysięcy złotych. Inną starszą kobietę również próbowała oszukać na znaczną ilość pieniędzy. Oszustce grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
- 69-latka oszukana przez rzekomego policjanta straciła prawie 32 tysiące złotych Mieszkanka Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” straciła prawie 32 tysiące złotych. 69-latka uwierzyła w opowiedzianą przez oszustów historię i przekazała im wszystkie swoje oszczędności oraz zaciągnęła kredyt.
- 17-latek aresztowany za oszustwa metodą „na policjanta” Jednostki Policji a także lokalni dziennikarze za pośrednictwem gazet, stron internetowych i komunikatorów społecznościowych ostrzegają przed oszustami na tzw. "legendę”. Niestety wielu starszych ludzi pomimo tego, że słyszeli o tych metodach i tak wdają się w rozmowę z oszustem, wierzą w wymyśloną historię a konsekwencją niestety jest utrata zgromadzonych oszczędności.
- Krakowscy policjanci zatrzymali 41-letniego oszusta 20 lipca br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali na terenie woj. dolnośląskiego 41-latka podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. W wyniku przestępczego procederu mieszkanka Krakowa straciła 115 tys. złotych. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.
- Seniorka zostawiła pieniądze i biżuterię pod drzewem. Myślała, że bierze udział w tajnej policyjnej akcji 72-letnia mieszkanka Nowego Sącza zmanipulowana przez oszusta, który przedstawił się przez telefon jako policjant, spakowała swoje oszczędności oraz biżuterię, po czym zostawiła je we wskazanym miejscu. Kilka godzin później zorientowała się, że została oszukana i powiadomiła Policję.
- Policjanci rozbili szajkę, która ogołociła konto krakowskiego zakonu Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozbili 12-osobową grupę przestępczą, która pod legendą „policyjnej ochrony oszczędności zgromadzonych na rachunkach bankowych”, przejęła hasła i loginy do kont jednego z krakowskich zakonów, na których dokonała zlecenia przelewów w łącznej kwocie 915 tys. zł. Dzięki reakcji działu bezpieczeństwa banku i szybkim działaniom operacyjnym krakowskiej policji wykryto podejrzane przelewy, wstrzymano transakcje bankowe na przeszło 400 000 zł i zatrzymano oszustów.
- 80-letni mieszkaniec Bochni w wyniku oszustwa metodą „na policjanta” stracił 60 tysięcy złotych Do 80-latka z Bochni zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę. Fałszywa funkcjonariuszka poinformowała seniora, o tym, że jego pieniądze znajdujące się w banku są zagrożone. Mężczyzna uwierzył w wymyśloną historię, wypłacił z konta 60 tysięcy złotych, a następnie przekazał je oszustom.
- Tarnów. Oszustwa "na policjanta" W piątek wieczorem tarnowscy policjanci przyjęli zgłoszenia o oszustwie i próbie oszustwa metodą na „policjanta”. Poszkodowanymi były dwie kobiety w wieku 66 i 64 lat. Pierwsza z nich przekazała oszustom prawie 150 tysięcy złotych, natomiast druga z kobiet szczęśliwie uniknęła straty pieniędzy.
- Krakowscy policjanci ostrzegają przed oszustami podającymi się za funkcjonariuszy Policji W ostatnich dniach, w Krakowie doszło do oszustw metodą „na policjanta”, których ofiarą padły trzy starsze kobiety. Niczego nie podejrzewając zaufały nieznanym rozmówcom i straciły swoje oszczędności. Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ostrzegają i przypominają jak działają oszuści oraz jak należy się zachować, by nie stać się ich ofiarą.
- Wieliccy policjanci ostrzegają przed oszustwami metodą "na policjanta" Policjanci ostrzegają o oszustwach metodą "na wnuczka" i "na policjanta", podpowiadają, jak nie stać się ofiarą przestępstwa. Do takich sytuacji doszło na terenie Wieliczki, gdzie jedna z seniorek straciła ogromny majątek. Policjanci przypominają, że wystarczy jeden telefon, by potwierdzić wiarygodność rozmówcy i nie stać się ofiarą przestępstwa. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie dzwonią z żądaniem przekazania im pieniędzy lub innych wartościowych przedmiotów. Nigdy również nie informują przez telefon o szczegółach swoich działań.
- Uwaga na oszustów – seniorka straciła ponad 50 tysięcy złotych „pomagając w policyjnej akcji” Pomimo licznych apeli oraz szeroko zakrojonych akcji profilaktyczno-edukacyjnych, Policja każdego dnia odnotowuje przypadki oszustw dokonywanych na tzw. legendę (między innymi: „na wnuczka”, „na policjanta”, "na wypadek", "na pracownika banku"). Ofiarami tych przestępstw padają zazwyczaj seniorzy. Oszuści w taki sposób prowadzą rozmowę ze swymi ofiarami, aby wywołać u nich zdenerwowanie i uśpić ich czujność. Manipulacja sprawia, że część tych osób wierzy w historie opowiadane przez oszustów i przekazuje im swoje oszczędności.