Aktualności

35-letni diler miał 5 kilogramów narkotyków oraz nielegalną broń palną i amunicję

Data publikacji 20.03.2023

Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 35-letniego handlarza narkotyków, który bez wymaganego zezwolenia posiadał broń palną. W jego domu policjanci ujawnili prawie 5 kilogramów narkotyków w postaci mefedronu i marihuany oraz 3 sztuki nielegalnej broni. Mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli handlarza narkotyków. 17 marca br. o świcie kryminalni udali się pod ustalony adres zamieszkania 35-letniego dilera w powiecie krakowskim. Policjanci w obecności 35-latka przeszukali  (w akcji brał udział także  przewodnik z psem służbowym z Komendy Powiatowej Policji w Bochni) całą posesję  znajdując i zabezpieczając 4 kilogramy mefedronu i ponad 1 kilogram marihuany, a także przedmioty służące do porcjowania tych narkotyków. Dodatkowo kryminalni  natrafili tam na 3 sztuki nielegalnie posiadanej broni palnej i duże ilości amunicji.

35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia, w prokuraturze usłyszał trzy zarzuty dotyczące posiadania znacznych ilości narkotyków i uczestnictwa w ich obrocie oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji.
18 marca br., na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia.

 

 

 

  • mefedron w worku foliowym
  • puszka z narkotykami wewnątrz
  • zapakowany w 3 worki foliowe mefedron i 1 worek z marihuaną

Film film_-_kryminalny_prowadzi_zatrzymanego.mp4

Opis filmu: film - kryminalny prowadzi zatrzymanego

Pobierz plik film_-_kryminalny_prowadzi_zatrzymanego.mp4 (format mp4 - rozmiar 2.48 MB)

Pliki do pobrania

  • 12.51 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony