Aktualności

Policyjny dron pomaga zapobiegać pożarom.

Data publikacji 24.03.2023

W ostatnim tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach przy użyciu drona kontrolowali w kilku miejscach rejon powiatu pod kątem podpaleń łąk i pozostałości roślinnych.

W okresie wiosennym często dochodzi do podpaleń suchych traw i pozostałości roślinnych, co niesie ze sobą duże zagrożenie pożarowe, a niejednokrotnie zagrożenie życia i zdrowia osób. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach do kontroli terenów narażonych na podpalenia i tam, gdzie w przeszłości dochodziło do częstych podpaleń używają w codziennej służbie drona.  Dzięki posiadaniu takiego sprzętu na wyposażeniu funkcjonariusze mogą ze znacznej odległości  jednocześnie kontrolować duży obszar terenu. Ponieważ dron porusza się właściwie bezgłośnie i posiada bardzo dobrą kamerę daje duże możliwości w zakresie ujawniania osób dopuszczających się nie tylko podpaleń, ale także innych naruszeń przepisów prawa. 
W najbliższych tygodniach tego rodzaju działania będą prowadzone systematycznie na terenie powiatu gorlickiego, aby zapobiegać podpaleniom, a także aby wspomóc innych funkcjonariuszy w związku z ujawnianiem osób mogących dopuszczać się podpaleń łąk i pozostałości roślinnych w sezonie wiosennym.
 

Powrót na górę strony