Aktualności

Bądź świadomy podczas korzystania z sieci. Spotkania edukacyjne dla rodziców i nauczycieli w Osielcu i Stryszawie

Data publikacji 04.04.2023

W minionym tygodniu w szkołach podstawowych w Osielcu i Stryszawie zostały przeprowadzone spotkania dla rodziców i nauczycieli. Podczas prezentacji w jasny sposób przedstawiono złe zachowanie osób korzystających z sieci, które oszuści wykorzystują najczęściej do kradzieży zgromadzonych oszczędności z kont bankowych.

Zagrożenia w sieci dotyczą zarówno uczniów ale też ich rodziców. Każda osoba, która była obecna na spotkaniu miała okazję zobaczyć na specjalnie przygotowanej prezentacji, jakie błędy popełniamy podczas instalacji różnych aplikacji na swoich urządzeniach oraz na co należy zawsze zwracać uwagę podczas płatności bankowych, realizując zakupy w sieci. Oszuści stosując różne metody socjotechniki na użytkownikach, wykorzystują je najczęściej poprzez telefon, w celu pozyskania danych. Podszywając się pod legalne firmy, a także stosując podobne ich nazwy stron internetowych, przesyłają wiadomości z spreparowanym linkiem na pocztę email, sms lub wiadomość w różnych komunikatorach. Osoba klikająca w link nieświadomie wchodzi na stronę oszusta, udostępniając swój numer telefonu i dane do logowania do banku.
Dziękujemy serdecznie kolejnym placówkom szkolnym, gdzie zostały zorganizowane przedmiotowe spotkania. Bezpieczeństwo w sieci zależy od jej użytkowników, dlatego też właściwa reakcja, uchroni nas i innych przed utratą oszczędności.
 

Powrót na górę strony