Tag suska policja
Rozmiar czcionki
- Spotkanie „Bezpieczny Senior” w OSP Maków Dolny Wczoraj, 24 listopada 2025 roku, w remizie OSP Maków Dolny odbyło się ostatnie z cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu osób starszych, organizowanych na terenie całej gminy Maków Podhalański w ramach programu „Bezpieczny Senior”. W wydarzeniach mieli okazję uczestniczyć seniorzy z całego regionu, którzy wysłuchując przedstawicieli policji i banku, poszerzali swoją wiedzę na temat aktualnych zagrożeń związanych z różnego rodzaju oszustwami.
- 9 oszustw w ciągu jednego tygodnia w powiecie suskim W minionym tygodniu suscy policjanci przyjęli dziewięć zgłoszeń dotyczących oszustw podczas zakupów w Internecie, inwestycji w krypto waluty, a także dokonanych na „pracownika banku”.
- #DzielnicowyBliżejNas. „Bezpieczny Senior” w Makowie Podhalańskim W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Senior”, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim spotkali się z mieszkańcami Domu Seniora.
- Suscy policjanci zatrzymali 22-letniego oszusta Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę, w związku z oszustwem seniorów w powiecie suskim. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
- Nietrzeźwy sprawca kolizji Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 34-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
- Spotkanie z przedstawicielami NASK w Suchej Beskidzkiej oraz Makowie Podhalańskim Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej zorganizowała spotkania na terenie powiatu suskiego z przedstawicielami NASK, którzy dzielili się ze swoją wiedzą z uczniami, a także rodzicami na temat dezinformacji oraz bezpieczeństwa w sieci.
- Poszukiwany za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości trafił do więzienia Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie, zatrzymali 44-letniego obywatela Gruzji mieszkającego na terenie powiatu suskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej. Mężczyzna za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości trafił do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.
- Niebezpieczne manewry nietrzeźwej kierującej Suscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 51 – latce, która będąc w stanie nietrzeźwości, kierowała samochodem. Kobieta nie zapanowała nad prowadzonym przez siebie pojazdem i cofając, uderzyła w zaparkowany samochód. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
- Policjanci zabezpieczali wyścig kolarski „82. TOUR DE POLOGNE” w powiecie suskim W piątek 8.08.2025 r. przez teren powiatu suskiego przejechali kolarze w ramach V etapu wyścigu kolarskiego 82. Tour de Pologne. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo sportowców oraz zgromadzonej na trasie przejazdu publiczności.
- Ku przestrodze! Nieodpowiedzialne zachowanie kierowców na przejeździe kolejowym Funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ustalili i wyciągnęli konsekwencje prawne wobec kierowcy Tir-a i pojazdu dostawczego, którzy pomimo braku możliwości kontynuowania dalszej jazdy, wjechali na przejazd kolejowy, chwile przed nadjeżdżającym pociągiem.
- Uderzył samochodem w elewacje budynku, mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie Policjanci ruchu drogowego suskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wjechał nim w budynek. 49-letni mieszkaniec powiatu suskiego miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.
- Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Zembrzycach Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na skrzyżowaniu drogi krajowej K28 z drogą wojewódzką W956 w miejscowości Zembrzyce. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 54-letnia kobieta.
- Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków 2 kilogramy narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy posiadał 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.
- Asysta policjantów na pilny przeszczep nerki Dzięki szybkiej i skoordynowanej reakcji suskich funkcjonariuszy 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego szybko dotarł na czas do szpitala w Krakowie, gdzie czekał na niego zespół medyczny przygotowany do przeprowadzenia operacji przeszczepu nerki.
- Robił zakupy w okularach skradzionych wcześniej ekspedientce Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili 61-letniego sprawce kradzieży zuchwałej, który najpierw ukradł ekspedientce okulary, a następnie korzystając z nich, robił zakupy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
- Spotkanie dla nauczycieli i rodziców w Krzeszowie Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadził kolejne praktyczne spotkania dla rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.
- 52-latek odpowie za posiadanie nielegalnej krajanki tytoniowej i papierosów Suscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie nielegalnego tytoniu i zabezpieczyli 25,5 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 6 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru, który swoim działaniem naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 27 tysięcy złotych, teraz odpowie za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego.
- #DzielnicowyBliżejNas. Spotkanie profilaktyczne w Zawoi Mosorne W środę (23.04.br.) policjanci skorzystali z zaproszenia i odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Zawoi Mosorne. Podczas spotkania wskazywali zachowanie świadczące o demoralizacji młodego człowieka i odpowiedzialności karnej za czyny nie tylko w szkole i w domu, ale też korzystając z internetu.
- Szkolenie dla pracowników GOPS w Jordanowie Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadził kolejne praktyczne spotkanie dla pracowników GOPS z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.
- Spotkania edukacyjne i finał konkursu: Czysty umysł, czyste serce – Nie dla uzależnień Wszyscy uczniowie klas 4 Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej podczas dzisiejszego finału konkursu mieli wyjątkową okazję wysłuchać osób, które dzieliły się wiedzą na temat różnego rodzaju uzależnień i ich wpływ na zdrowie i życie. Uczniowie, których prace zostały ocenione, otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Makowie Podhalańskim, a także Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego.
Spotkanie „Bezpieczny Senior” w OSP Maków Dolny
Wczoraj, 24 listopada 2025 roku, w remizie OSP Maków Dolny odbyło się ostatnie z cyklu spotkań poświęconych bezpieczeństwu osób starszych, organizowanych na terenie całej gminy Maków Podhalański w ramach programu „Bezpieczny Senior”. W wydarzeniach mieli okazję uczestniczyć seniorzy z całego regionu, którzy wysłuchując przedstawicieli policji i banku, poszerzali swoją wiedzę na temat aktualnych zagrożeń związanych z różnego rodzaju oszustwami.
9 oszustw w ciągu jednego tygodnia w powiecie suskim
W minionym tygodniu suscy policjanci przyjęli dziewięć zgłoszeń dotyczących oszustw podczas zakupów w Internecie, inwestycji w krypto waluty, a także dokonanych na „pracownika banku”.
#DzielnicowyBliżejNas. „Bezpieczny Senior” w Makowie Podhalańskim
W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny Senior”, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim spotkali się z mieszkańcami Domu Seniora.
Suscy policjanci zatrzymali 22-letniego oszusta
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ustalili i zatrzymali 22-letniego mężczyznę, w związku z oszustwem seniorów w powiecie suskim. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwy sprawca kolizji
Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 34-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Spotkanie z przedstawicielami NASK w Suchej Beskidzkiej oraz Makowie Podhalańskim
Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej zorganizowała spotkania na terenie powiatu suskiego z przedstawicielami NASK, którzy dzielili się ze swoją wiedzą z uczniami, a także rodzicami na temat dezinformacji oraz bezpieczeństwa w sieci.
Poszukiwany za kierowanie pojazdu w stanie nietrzeźwości trafił do więzienia
Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie, zatrzymali 44-letniego obywatela Gruzji mieszkającego na terenie powiatu suskiego, który był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej. Mężczyzna za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości trafił do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.
Niebezpieczne manewry nietrzeźwej kierującej
Suscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 51 – latce, która będąc w stanie nietrzeźwości, kierowała samochodem. Kobieta nie zapanowała nad prowadzonym przez siebie pojazdem i cofając, uderzyła w zaparkowany samochód. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Policjanci zabezpieczali wyścig kolarski „82. TOUR DE POLOGNE” w powiecie suskim
W piątek 8.08.2025 r. przez teren powiatu suskiego przejechali kolarze w ramach V etapu wyścigu kolarskiego 82. Tour de Pologne. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo sportowców oraz zgromadzonej na trasie przejazdu publiczności.
Ku przestrodze! Nieodpowiedzialne zachowanie kierowców na przejeździe kolejowym
Funkcjonariusze z Wydziału Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej ustalili i wyciągnęli konsekwencje prawne wobec kierowcy Tir-a i pojazdu dostawczego, którzy pomimo braku możliwości kontynuowania dalszej jazdy, wjechali na przejazd kolejowy, chwile przed nadjeżdżającym pociągiem.
Uderzył samochodem w elewacje budynku, mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie
Policjanci ruchu drogowego suskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem w stanie nietrzeźwości, wjechał nim w budynek. 49-letni mieszkaniec powiatu suskiego miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie.
Wypadek ze skutkiem śmiertelnym w Zembrzycach
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w czwartek na skrzyżowaniu drogi krajowej K28 z drogą wojewódzką W956 w miejscowości Zembrzyce. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 54-letnia kobieta.
Tymczasowy areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków
2 kilogramy narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy posiadał 20-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.
Asysta policjantów na pilny przeszczep nerki
Dzięki szybkiej i skoordynowanej reakcji suskich funkcjonariuszy 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego szybko dotarł na czas do szpitala w Krakowie, gdzie czekał na niego zespół medyczny przygotowany do przeprowadzenia operacji przeszczepu nerki.
Robił zakupy w okularach skradzionych wcześniej ekspedientce
Policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie ustalili 61-letniego sprawce kradzieży zuchwałej, który najpierw ukradł ekspedientce okulary, a następnie korzystając z nich, robił zakupy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Spotkanie dla nauczycieli i rodziców w Krzeszowie
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadził kolejne praktyczne spotkania dla rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.
52-latek odpowie za posiadanie nielegalnej krajanki tytoniowej i papierosów
Suscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie nielegalnego tytoniu i zabezpieczyli 25,5 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 6 kartonów papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właściciel nielegalnego towaru, który swoim działaniem naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie ponad 27 tysięcy złotych, teraz odpowie za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego.
#DzielnicowyBliżejNas. Spotkanie profilaktyczne w Zawoi Mosorne
W środę (23.04.br.) policjanci skorzystali z zaproszenia i odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Zawoi Mosorne. Podczas spotkania wskazywali zachowanie świadczące o demoralizacji młodego człowieka i odpowiedzialności karnej za czyny nie tylko w szkole i w domu, ale też korzystając z internetu.
Szkolenie dla pracowników GOPS w Jordanowie
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadził kolejne praktyczne spotkanie dla pracowników GOPS z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.
Spotkania edukacyjne i finał konkursu: Czysty umysł, czyste serce – Nie dla uzależnień
Wszyscy uczniowie klas 4 Zespołu Szkół im. Walerego Goetla w Suchej Beskidzkiej podczas dzisiejszego finału konkursu mieli wyjątkową okazję wysłuchać osób, które dzieliły się wiedzą na temat różnego rodzaju uzależnień i ich wpływ na zdrowie i życie. Uczniowie, których prace zostały ocenione, otrzymali nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Makowie Podhalańskim, a także Eksperta Wojewódzkiego ds. Informacji o Narkotykach i Narkomanii Województwa Małopolskiego.