Aktualności

Próbne „testy do Policji” dla zainteresowanych

Data publikacji 23.06.2023

Zainteresowani kandydaci służbą w Policji mogli przekonać się jak wyglądają wybrane etapy postępowania kwalifikacyjnego. Pod okiem policyjnych instruktorów mogli sprawdzić czy zdaliby test sprawności fizycznej kwalifikujący do służby w Policji.

Z myślą o osobach  planujących zasilić szeregi naszej formacji i sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby, wprowadziliśmy możliwość praktycznego poznania etapu postępowania kwalifikacyjnego, jakim jest test sprawności fizycznej. Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwala sprawdzić swoje umiejętności i kondycję fizyczną, ale także zdiagnozować ewentualne elementy wymagające poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji.
21 czerwca 2023 r. w hali sportowej krakowskiego oddziału prewencji 25 osób spróbowało swoich sił na próbnym teście sprawności fizycznej. Zajęcia prowadzili instruktorzy Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, pod okiem których uczestnicy pokonywali tor przeszkód.
Kolejne zajęcia odbędą się już niedługo w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Krakowie przy ul. Łokietka 205 A. O ich terminie będziemy informować na naszej stronie internetowej w zakładce „Rekrutacja do służby”.
Zapraszamy na kolejne odsłony projektu!

  • młoda kobieta leży na materacu
  • instruktorka przygląda się osobie startującej w teście
  • młody mężczyzna biegnie z manekinem
  • młody mężczyzna wykonuje wzrost wokół stojącej pionowo tyczki
  • instruktor nadzoruje rzucanie piłką lekarską
  • młody mężczyzna pokonuje skrzynię gimnastyczną

Film test_sprawnosci_fiz.mp4

Pobierz plik test_sprawnosci_fiz.mp4 (format mp4 - rozmiar 27.56 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony