Aktualności

Groził nożem trafił do aresztu 

Data publikacji 09.08.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze osadzili w areszcie śledczym 29 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna przebywając na terenie jednego z ośrodków, w którym przebywają uchodźcy, dopuścił się gróźb karalnych wobec trójki współmieszkańców. 

W niedzielę (6.08.br.), po południu policjanci interweniowali na terenie jednego z ośrodków, w którym przebywają uchodźcy z Ukrainy. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że 29 – latek używając noża dopuścił się gróźb karalnych wobec trójki obywateli Ukrainy: dwóch kobiet i mężczyzny. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.  

W ciągu kilkunastu godzin funkcjonariusze zebrali dowody, na podstawie których przedstawili zatrzymanemu zarzut gróźb karalnych. Następnie  akta sprawy wraz z wnioskiem o wydanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych trafiły w ręce prokuratora Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.  

W  poniedziałek (7.08.br.) zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty.  Prokurator mając na względzie ochronę pokrzywdzonych zwrócił się do oświęcimskiego Sądu Rejonowego z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku wydając postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

We wtorek (8.08.br.) przed południem 29 – latek został osadzony w areszcie śledczym.

Za groźby karalne grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, natomiast za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara do jednego roku pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony