Aktualności

Jawiszowice. Policjanci wyjaśniają okoliczności incydentu na boisku piłkarskim 

Data publikacji 11.09.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach prowadzą czynności w sprawie incydentu, do którego doszło w Jawiszowicach podczas meczu piłki nożnej (IV liga małopolska). Podczas rozgrywek na boisko wtargnął pseudokibic, który miał uderzyć w twarz piłkarza przeciwnej drużyny, po czym uciekł. Następnego dnia, 50 – latek wiedząc że jest poszukiwany, zgłosił się do komisariatu Policji.

Do zdarzenia doszło w sobotę (09.09.br.), po południu na boisku piłkarskim w Jawiszowicach. Podczas meczu 36 – letni  zawodnik drużyny przyjezdnej od sędziego otrzymał czerwoną kartkę. W chwili, gdy piłkarz schodził z boiska podbiegł do niego jeden z kibiców i uderzył go ręką w twarz, po czym uciekł. Poszkodowany piłkarz pod opieką ratowników medycznych został przewieziony do szpitala. Podczas badań lekarze stwierdzili u niego stłuczenie głowy. Został wypisany do domu.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 50 – letni mieszkaniec Jawiszowic. W niedzielę przed godziną 10, mężczyzna sam zgłosił się do Komisariatu Policji w Brzeszczach, gdzie został przesłuchany.

Aktualnie ustalane są pozostałe okoliczności tego zdarzenia
 

Powrót na górę strony