Tag KPP Oświęcim
Rozmiar czcionki
- Oświęcim, Brzezinka. 24.04 br. Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z Marszem Żywych 2025 W dniu 24 kwietnia 2025 roku /czwartek/, na terenie Oświęcimia i Brzezinki i Harmęż, odbędzie się „Marsz Żywych 2025”, zorganizowany przez International March of the Living. Jego uczestnicy przejdą z byłego niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz do Auschwitz II - Birkenau, gdzie odbędzie się część oficjalna uroczystości.
- Nietrzeźwy ojciec miał pod opieką małoletniego syna Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chełmku interweniowali wobec 42 – letniego mieszkańca Chełmka. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości miał pod opieką swojego pięcioletniego syna.
- Prawidłowa reakcja dziecka na zachowanie kierowcy Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim wyjaśnili okoliczności dotyczące sprawy 9 – latki, która miała zostać zaczepiona przez kierowcę czerwonego samochodu.
- Pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnując bezpieczeństwa na terenie gminy Przeciszów, przerwali jazdę 33 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Kierowca w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h.
- Gmina Przeciszów. Oszustwo na BLIK. Zanim prześlesz pieniądze, upewnij się, że to osoba znajoma o prosi Cię o pilną pożyczkę. Włamanie na konto portalu społecznościowego, a następnie wyłudzenie kodu BLIK do wypłaty gotówki to przestępstwo, które bardzo często stosują oszuści. Poszkodowanymi stają się zarówno właściciele kont społecznościowych oraz ich znajomi, którzy chcąc pomóc od razu przelewają pieniądze, nie weryfikując prośby o pożyczkę.
- Oświęcimski Speed podsumował wykroczenia drogowe kierowcy mazdy zatrzymanego podczas pościgu Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed dokonali analizy zapisu nagrania z videorejestratora z pościgu za kierowcą mazdy. 25-latek podczas ucieczki dopuścił się nie tylko przestępstwa, ale także wielu wykroczeń drogowych, za które mogliby nałożyć 130 punktów karnych oraz mandat w wysokości blisko 20 000 złotych.
- Samochód osobowy uderzył w drzewo. Trzy osoby ranne. 08.03.br.,o godzinie 13.30 służby ratunkowe interweniowały w Kętach na ulicy Kęckie Góry Północne, gdzie doszło do wypadku drogowego, w którym poważnie rannych zostało dwoje nastoletnich pasażerów oraz kierowca.
- Komendanci promowali służbę w Policji wśród maturzystów Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu Wczoraj (26.02.br.) insp. Piotr Dziekanowski pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, mł. insp. Paweł Ślęczkowski I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz asp. szt. Małgorzata Jurecka oficer prasowy, spotkali się z uczniami dwóch klas maturalnych Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.
- Policjanci wspólnie z uczennicami i nauczycielem z Powiatowego Zespołu Numer 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach przeprowadzili akcję „Bezpieczne Walentynki” Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Komendy Policji, wspólnie z nauczycielem CSR i uczennicami technikum logistycznego o profilu ratownictwo medyczne z Powiatowego Zespołu Numer 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach, w piątek (14.02.2025) – w dzień świętego Walentego przeprowadzili akcję profilaktyczną pn. „Bezpieczne Walentynki”.
- Drogówka przerwała jazdę nietrzeźwemu kierowcy Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 46-letni mieszkaniec Oświęcimia jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
- Nietrzeźwa lekarka na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji prowadzą czynności w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia pacjentów przez 59-letnią lekarkę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu.
- Policjanci zatrzymali ojca podejrzanego o uszkodzenie ciała 33-letniego syna Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku, w powiecie oświęcimskim zatrzymali 67-letniego mieszkańca gminy Chełmek, podejrzanego o uszkodzenie ciała syna. Mężczyzna otrzymał nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania oraz kontaktu z pokrzywdzonym, a także policyjny dozór.
- Policjant podczas urlopu zatrzymał pijanego motorowerzystę Starszy posterunkowy Krystian Słomski policjant Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego II Komisariatu Policji w Sosnowcu, przebywając na terenie powiatu oświęcimskiego, zatrzymał pijanego kierowcę skutera.
- Jawiszowice. Zasnął za kierownicą wracając z nocnej zmiany Dziś (09.10.br.) o godzinie 7.30 służby ratunkowe interweniowały w Jawiszowicach na ulicy Bielskiej, gdzie doszło do kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego.
- Pirat drogowy w obszarze zabudowanym na liczniku miał 115 km/h Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 115 km/h.
- Domowy agresor w asyście policjantów opuścił dom Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim wobec domowego agresora, którym okazał się 65-letni mieszkaniec gminy Brzeszcze, zastosowali procedurę natychmiastowego opuszczenia miejsca zamieszkania, zakaz zbliżania oraz kontaktowania z żoną.
- Policjanci zatrzymali sprawcę kolizji drogowej. Jest podejrzany o jazdę w stanie nietrzeźwości. Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach, w powiecie oświęcimskim zatrzymali 41-letniego mieszkańca Brzeszcz. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz doprowadzenie do kolizji drogowej.
- Trzyletnie dziecko wpadło do basenu. Matka przeprowadziła skuteczną resuscytację krążeniowo – oddechową. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komisariatu Policji w Chełmku, ustalają okoliczności, w jakich trzyletnie dziecko wpadło do przydomowego basenu. Z wody wydostała ją matka, która natychmiast wezwała służby i udzieliła dziecku pierwszej pomocy, odzyskując u niego funkcje życiowe.
- Wypadek drogowy. Kierujący renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wypadł z jezdni i dachował. 4 lipca br. przed południem na terenie gminy Brzeszcze służbę pełnili policjanci oświęcimskiej drogówki. Około godziny 12.30 dali sygnał do zatrzymania się kierowcy samochodu marki Renault, który jechał z prędkością 71 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Niestety kierowca nie zatrzymał się, więc policjanci podjęli pościg.
- Śledczy ustalają okoliczności zgonu mężczyzny wyłowionego z rowu melioracyjnego w rejonie rzeki Soły Dziś (11.04.br.) służby ratunkowe interweniowały w rejonie mostu kolejowego na rzece Sole, w związku ze zgłoszeniem dwóch mieszkańców Oświęcimia, którzy podczas spaceru brzegiem Soły w rowie melioracyjnym znaleźli zwłoki mężczyzny.