Aktualności

Obcokrajowiec zdewastował kaplicę na lotnisku

Data publikacji 15.09.2023

22-letni obcokrajowiec zdewastował kaplicę, znajdującą się na terenie krakowskiego lotniska. Został ujęty przez pracownika Służby Ochrony Lotniska i przekazany policjantom z Zabierzowa. Mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (12 września br.), tuż przed południem, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Zabierzowie został powiadomiony przez pracownika Służby Ochrony Lotniska o ujęciu sprawcy dewastacji kaplicy, znajdującej się na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie - Balicach. Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol. Policjanci ustalili, że mężczyzna, którym okazał się 22-letni obcokrajowiec, wtargnął do lotniskowej kaplicy, gdzie przewrócił krzyż, rozrzucił kwiaty, ściągnął obrus z ołtarza i szarpał za tabernakulum. Chwilę po zdarzeniu pracownik SOL namierzył sprawcę przy wejściu do terminala i ujął go do czasu przyjazdu Policji. Funkcjonariusze przejęli i zatrzymali 22-latka. Noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Kolejnego dnia, w komisariacie, obcokrajowiec usłyszał dwa zarzuty: obrazy uczuć religijnych, poprzez znieważenie miejsca przeznaczonego do publicznego wykonywania obrzędów religijnych oraz usiłowania zniszczenia mienia. Podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, tłumacząc swoje zachowanie upojeniem alkoholowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Film Film_-_prowadzenie_zatrzymanego_do_komisariatu.mp4

Opis filmu: Film - prowadzenie zatrzymanego do komisariatu

Pobierz plik Film_-_prowadzenie_zatrzymanego_do_komisariatu.mp4 (format mp4 - rozmiar 1.84 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.63 KB
    Deskrypcja filmu - prowadzenie zatrzymanego do jednostki
Powrót na górę strony