Aktualności

Jechał 146 km/h ulicą w Jordanowie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali do kontroli 26-latka poruszającego się po Jordanowie z prędkością 146 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i ukarali 2500 złotowym mandatem karnym. Na konto nieodpowiedzialnego kierowcy zostało dopisano też 15 pkt karnych.

W niedzielne południe, policjanci suskiej drogówki pełniąc służbę na ulicy Generała Maczka w Jordanowie, zauważyli pędzący w ich kierunku samochód marki Cupra, który ewidentnie poruszał się z nadmierną prędkością. Funkcjonariusz dokonał pomiaru jego prędkości, która po zmierzeniu wykazała, że w miejscu, w którym obowiązuje 50 km/h, kierowca rozwinął prędkość 146 km/h. Kierującemu Cuprą, z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, aż o 96 km/h w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali prawo jazdy, a także został ukarany mandatem i otrzymał punkty karne. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali 26-latkowi prawo jazdy.
Przypominamy, że kierowca, który przekracza prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić pojazdy, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.
 

Powrót na górę strony