Aktualności

Polanka Wielka. Policjanci zatrzymali drogowego przestępcę. Jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem dwóch narkotyków

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który jest podejrzany o prowadzenie samochodu będąc pod wpływem amfetaminy i ecstasy.

W piątek (03.11.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Polanka Wielka. Tuż przed godziną 19 na ulicy Granicznej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Opel. Za kierownicą auta siedział 25  – letni mieszkaniec Oświęcimia. Podczas legitymowania mężczyzny policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdził tester narkotykowy. W ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy i ecstasy. Badanie alkosensorem w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. 25 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Jesteś nietrzeźwy – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony