Aktualności

Bezpieczna „Zakopianka” z dronem

W czwartek 9 listopada 2023 roku policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie prowadzili kolejne działania z wykorzystaniem drona na tzw. Zakopiance.

Akcja prowadzona była w miejscowości Gaj. Na tym odcinku drogi jest bardzo duże natężenie ruchu. Znajduje się tam kilka przejść dla pieszych, z których jedno, podczas realizowanych działań zostało objęte szczególnym nadzorem. Policjanci, w trosce o bezpieczeństwo pieszych, przy użyciu drona, ujawniali wykroczenia polegające na nieprawidłowym zachowaniu kierujących w rejonach przejść dla pieszych. Podczas dwugodzinnej akcji ujawniono 12 wykroczeń dotyczących wyprzedzania na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Za takie rażące zachowanie, kierujący może otrzymać mandat w wysokości 1500 zł oraz 15 pkt karnych.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu!

 

 

Informacje o wcześniejszych akcjach można znaleźć tutaj:
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/aktualnosci/39087,Bezpieczna-Zakopianka-z-dronem.html?search=533271

https://nowy-sacz.policja.gov.pl/kn/aktualnosci/39630,Policyjny-dron-rejestrowal-wykroczenia-w-rejonie-przejsc-dla-pieszych.html

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony