Aktualności

Aktywny udział funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w VI Małopolskim Kongresie Srebrnej Gospodarki.

Data publikacji 21.11.2023

W krakowskim Kinie Kijów, odbyła się VI edycja Małopolskiego Kongresu Srebrnej Gospodarki zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki jest cyklicznym wydarzeniem, podczas którego poruszane są tematy istotne dla małopolskich seniorów. Zarówno zaproszeni eksperci, jak również przedstawiciele samorządów lokalnych oraz środowisk senioralnych nie tylko dzielą się swoją wiedzą, ale wskazują również kierunki nowych inicjatyw na rzecz poprawienia jakości życia i poczucia bezpieczeństwa osób starszych.

Tegoroczny Kongres zgodnie z zamysłem organizatorów poświęcony był tematyce związanej z przestrzenią seniora – zarówno tą fizyczną, związaną z codziennym funkcjonowaniem jak i wirtualną, do której dostępu skutecznie broni wykluczenie cyfrowe, z jakim borykają się seniorzy.

Kongresowi towarzyszyła również przestrzeń wystawiennicza. Na licznych stanowiskach zaprezentowały się instytucje oraz firmy oferujące usługi i produkty dedykowane osobom starszym. Nie mogło również zabraknąć stanowiska profilaktyczno – edukacyjnego przygotowanego przez policjantki Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Podczas licznych rozmów indywidualnych - w trosce o bezpieczeństwo osób starszych - uświadamiały m.in. o zagrożeniach i niebezpieczeństwach, przedstawiały metody działania oszustów, podpowiadały na co zwrócić uwagę w przypadku kontaktu z nieznajomym oraz w jaki sposób bezpiecznie się zachować. Każdemu z odwiedzających seniorów wręczane były materiały profilaktyczne w postaci ulotki przestrzegającej przed oszustwem, notesy magnetyczne z przekazem dotyczącym zasad bezpieczeństwa, a także broszury dotyczące cyberzagrozeń.

Ponadto, w jednej z debat jakie obejmował Program Kongresu, dotyczącej „Seniora w przestrzeni wirtualnej” funkcjonariusz Wydziału Prewencji zabrał głos m.in. w tematyce związanej z bezpieczeństwem seniorów w Internecie podczas korzystania z bankowości internetowych oraz zakupów online. Podczas panelu dyskusyjnego wraz z zaproszonymi ekspertami przedstawił licznie zgromadzonym seniorom sposoby oraz możliwości ustrzeżenia się przed zagrożeniami świata wirtualnego takimi jak oszustwa, wyłudzenia czy też ataki hackerskie.

W wydarzeniu, które otworzyli Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego oraz Marta Mordarska – Przewodnicząca Komisji Polityki Prorodzinnej i Społecznej Sejmiku Województwa Małopolskiego wzięło udział kilkuset seniorów.

 

  • Funkcjonariusze Policji wraz z uczestnikami Kongresu.
  • Funkcjonariusz Policji wręczający uczestnikowi Kongresu materiały profilaktyczne.
  • Funkcjonariusz Policji przy stanowisku z materiałami profilaktycznymi.
  • Stanowiska wystawiennicze wraz z uczestnikami Kongresu.
  • Uczestnicy Kongresu.
  • Widownia Kina Kijów w Krakowie wraz z uczestnikami Kongresu.
  • Uczestnicy debaty podczas Kongresu.
Powrót na górę strony