Aktualności

Ocalili życie wychłodzonego mężczyzny 

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu sierż. szt.  Szymon Dmochowski oraz st. sierż. Tomasz Smolarek  odnaleźli i udzielili pierwszej pomocy 54 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Szybka interwencja mundurowych była możliwa dzięki zgłoszeniu pasażerki jednego z autobusów.

Dziś (10.01.2024) tuż po godzinie 5 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od pasażerki autobusu miejskiego, dotyczące mężczyzny,  leżącego w śniegu w rejonie jednego z przystanków autobusowych na osiedlu Zasole w Oświęcimiu. 
We wskazany rejon natychmiast został wysłany patrol. Na miejscu policjanci nie odnaleźli mężczyzny, zauważyli jednak ślady czołgania się. Kilkanaście metrów dalej w zaroślach odnaleźli trzęsącego się z zimna nietrzeźwego mężczyznę. Okryli go kocem termicznym i przenieśli go do radiowozu, a następnie monitorowali jego funkcje życiowe. Na miejsce została wezwana karetka Pogotowia Ratunkowego. 54 – letni mieszkaniec Oświęcimia trafił pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go do szpitala na leczenie. 

Na podziękowania zasługuje pani Agnieszka. Kobieta widząc człowieka w sytuacji zagrażającej życiu powiadomiła służby. Dzięki takiej reakcji mężczyzna w porę otrzymał pomoc.
W dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczną reakcję na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Apelujemy także o zwrócenie uwagi na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby z niepełnosprawnościami. Być może potrzebują wsparcia i pomocy, zwłaszcza w okresie zimowym.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej oraz dzielnicowego. W pilnych przypadkach zgłoszenia należy dokonać, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.


 

Powrót na górę strony