Tag wychłodzenie
Rozmiar czcionki
- Zaalarmowała policjantów z Brzeska o mężczyźnie potrzebującym pomocy Mieszkanka powiatu brzeskiego nie przeszła obojętnie i zainteresowała się losem mężczyzny siedzącego na przystanku autobusowym. W trosce o jego zdrowie i życie o sytuacji powiadomiła dyżurnego z Brzeska. Skierowani na miejsce policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej zaopiekowali się mężczyzną.
- Policjanci z Ciężkowic po raz kolejny zdążyli z pomocą Godziny, może minuty dzieliły wychłodzonego 18-latka od poważnych konsekwencji zdrowotnych, a nawet utraty życia. Tuż po północy odnaleźli go policjanci z Ciężkowic. Został przetransportowany do domu, gdzie był już zespół ratownictwa medycznego. Decyzją ratowników został przetransportowany do tarnowskiego szpitala.
- Uwaga na niskie temperatury. Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, mieszkających samotnie, czy też dla tych, które przypadkiem znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu. To właśnie w tym czasie dochodzi do zgonów w skutek wychłodzenia organizmu. W ostatnim czasie policjanci interweniowali wobec czterech mężczyzn leżących na śniegu. Jeden z nich w stanie hipotermii został znaleziony na terenie posesji, a następnie przewieziony do szpitala. Niestety nie udało się uratować jego życia.
- Miechowscy policjanci pomogli dwóm mężczyznom, którym groziło wychłodzenie Zima to pora roku, w której bezdomni, a także samotnie mieszkający seniorzy mogą być zagrożeni z powodu niskich temperatur. Miechowscy policjanci uchronili dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem.
- Ocalili życie wychłodzonego mężczyzny Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu sierż. szt. Szymon Dmochowski oraz st. sierż. Tomasz Smolarek odnaleźli i udzielili pierwszej pomocy 54 – letniemu mieszkańcowi Oświęcimia. Szybka interwencja mundurowych była możliwa dzięki zgłoszeniu pasażerki jednego z autobusów.
- Uwaga na niskie temperatury! Reagujmy na osoby zagrożone wychłodzeniem Zimą, kiedy temperatura powietrza spada znacznie poniżej zera, osoby bezdomne czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką.
- Pomoc 87-latce zagrożonej wychłodzeniem Prognozy na najbliższe dni zapowiadają, że znów za oknami może być mróz. Wiele osób narażonych jest na utratę życia i zdrowia wskutek wychłodzenia organizmu. Osoby bezdomne, starsze, schorowane, potrzebują naszej pomocy. Dzięki prawidłowej reakcji zgłaszającego 87-latka, której groziło wychłodzenie otrzymała pomoc na czas.
- Akcja „Zima”. Mieszkaniec Babic, w powiecie oświęcimskim, wezwał pomoc do chorego, wychłodzonego mężczyzny. Mieszkaniec podoświęcimskich Babic wezwał służby ratunkowe do wychłodzonego 36-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna wzbudził jego zainteresowanie, ponieważ przez kilka godzin, pomimo chłodu i padającego śniegu, chodził tam i z powrotem po tej samej ulicy.
- Wychłodzony senior trafił do szpitala Dwie kierujące pomimo zapadającego zmroku i padającego deszczu dostrzegły skuloną postać obok drogi. Natychmiast powiadomiły służby ratunkowe. Dzięki ich reakcji wychłodzony 76 – letni senior trafił pod opiekę lekarzy.
- W powiecie oświęcimskim uratowano dwie osoby przed zamarznięciem Mieszkaniec Oświęcimia, mieszkaniec Brzeszcz, a także policjanci i ratownicy medyczni interweniowali wobec dwóch wychłodzonych osób. Zarówno chory 57 – latek jak i 89 – letnia seniorka, w porę trafili do szpitala.
- Akcja „Zima” w powiecie oświęcimskim W okresie zimowym, dodatkowym zadaniem policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom policjanci proponują schronienie w noclegowni, a osobom będącym pod wpływem alkoholu proponują schronienie w ogrzewalni.
- Dzięki pomocy krakowskiego policjanta zagubiony mężczyzna uniknął wychłodzenia Młodszy aspirant Kamil Sowa, policjant Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, udzielił pomocy 65-letniemu mężczyźnie, który wychłodzony i zdezorientowany błąkał się nocą po krakowskich ulicach.
- Dzielnicowi uratowali bezdomnego mężczyznę przed wychłodzeniem i radiowozem przewieźli go do szpitala Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu interweniowali wobec 57-letniego mężczyzny, który mimo że był trzeźwy, z wycieńczenia i wychłodzenia nie był w stanie utrzymać się na nogach. Ponieważ jego stan się pogarszał z minuty na minutę policjanci podjęli szybką decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.
- Krakowscy policjanci uratowali mężczyznę przed wychłodzeniem. Miał 26,8 stopni Celsjusza. Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie w trakcie sprawdzeń rejonu zauważyli leżącego pod wiatą przystankową mężczyznę, z którym nie można było nawiązać logicznego kontaktu. Jak się później okazało, znajdował się on w stanie głębokiej hipotermii i przeżył tylko dzięki pomocy funkcjonariuszy.