Aktualności

Akcja „Zima” w powiecie oświęcimskim

Data publikacji 14.12.2022

W okresie zimowym, dodatkowym zadaniem policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom policjanci  proponują schronienie w noclegowni, a osobom będącym pod wpływem alkoholu proponują schronienie w ogrzewalni.   

Wielu zgłoszeń na numer alarmowy 112 dokonują również mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. Najczęściej są to przypadki gdy nietrzeźwy śpi na klatce schodowej, strychu czy w piwnicy, na ławeczce wiaty przystankowej czy też na ławce w parku.
W sobotę (10.12.br.) wieczorem mieszkanka osiedla Pileckiego w Oświęcimiu zauważyła na klatce schodowej śpiącego nietrzeźwego mężczyznę. Okazało się, że jest to 35 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Z uwagi na brak możliwości pozostawienia mężczyzny pod opieką rodziny, został on przewieziony do izby wytrzeźwień.

Również w sobotę, lecz tuż po godzinie 23 policjanci i ratownicy medyczni interweniowali na jednym z osiedli mieszkaniowych w Kętach na zgłoszenie mieszkanki osiedla. Z relacji kobiety wynikało, że podczas spaceru z psem przed jednym z bloków znalazła leżącego na śniegu młodego, nietrzeźwego mężczyznę, posiadającego uraz twarzy. 19 – latek w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala. Po badaniach okazało się, że posiada uraz głowy, miednicy oraz stłuczenie płuc. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna mógł wypaść z okna swojego mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze. 

Za prawidłową reakcję i zgłoszenia bardzo dziękujemy. Z uwagi na panujące niskie temperatury w dalszym ciągu apelujemy o niezwłoczne reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112.  

 

Powrót na górę strony