Tag akcja zima
Rozmiar czcionki
- Miechowscy policjanci pomogli dwóm mężczyznom, którym groziło wychłodzenie Zima to pora roku, w której bezdomni, a także samotnie mieszkający seniorzy mogą być zagrożeni z powodu niskich temperatur. Miechowscy policjanci uchronili dwóch mężczyzn przed wychłodzeniem.
- Kolejne interwencje w ramach akcji „Zima”. Reaguj, gdy zagrożone jest ludzkie życie. Policjanci powiatu oświęcimskiego codziennie kilkukrotnie interweniują wobec nietrzeźwych, stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym, bądź śpiących pod gołym niebem. W okresie zimowym, dodatkowym zadaniem mundurowych jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne szukające schronienia przed niskimi temperaturami lub opadami atmosferycznymi w piwnicach, na strychach bądź w opuszczonych budynkach. Odnalezionym tam osobom policjanci będą proponować schronienie w noclegowni, a osobom bezdomnym będącym pod wpływem alkoholu schronienie w ogrzewalni.
- Akcja zima. Policjanci z powiatu wielickiego prowadzą działania mające pomóc osobom bezdomnym. Co roku w Polsce, z powodu wychłodzenia organizmu umiera kilkadziesiąt osób. Przed nami mrozy, dlatego wieliccy policjanci, w okresie jesiennozimowym kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Funkcjonariusze tłumaczą i namawiają do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu.
- Akcja „Zima”. Chłopcy wezwali pomoc dla zbłąkanego pieska. Wyjątkową reakcją na los zwierzęcia wykazali się dwaj 11-letni mieszkańcy Kęt, w powiecie oświęcimskim. Zainteresowali się losem zbłąkanego psa i poinformowali służby. Dzięki takiej reakcji piesek szybko trafił do schroniska, a następnie do właściciela.
- Akcja „Zima”. Mieszkaniec Babic, w powiecie oświęcimskim, wezwał pomoc do chorego, wychłodzonego mężczyzny. Mieszkaniec podoświęcimskich Babic wezwał służby ratunkowe do wychłodzonego 36-letniego mieszkańca Sosnowca. Mężczyzna wzbudził jego zainteresowanie, ponieważ przez kilka godzin, pomimo chłodu i padającego śniegu, chodził tam i z powrotem po tej samej ulicy.
- Wychłodzony senior trafił do szpitala Dwie kierujące pomimo zapadającego zmroku i padającego deszczu dostrzegły skuloną postać obok drogi. Natychmiast powiadomiły służby ratunkowe. Dzięki ich reakcji wychłodzony 76 – letni senior trafił pod opiekę lekarzy.
- Akcja „Zima” w powiecie oświęcimskim W okresie zimowym, dodatkowym zadaniem policjantów jest kontrola miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Są to między innymi opuszczone budynki czy rejony ogródków działkowych. Odnalezionym tam osobom policjanci proponują schronienie w noclegowni, a osobom będącym pod wpływem alkoholu proponują schronienie w ogrzewalni.
- Dzielnicowi z Oświęcimia uratowali dwóch mężczyzn. Temperatura ciała 50-latka wynosiła jedynie 27˚C. Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji odnaleźli dwóch nietrzeźwych mężczyzn będących w stanie wychłodzenia organizmu. Obaj przebywali w nieogrzewanym mieszkaniu
- Dąbrowscy dzielnicowi troszczą się o osoby starsze i samotne Spadek temperatury, pora zimowa oraz panująca pandemia sprawia, że program „Dzielnicowy bliżej nas” zmienia wymiar i staje się szczególnie istotny dla osób wymagających pomocy. Dąbrowscy dzielnicowi podczas codziennych służb monitorują sytuację osób starszych w szczególności samotnych.
- Dzięki pomocy krakowskiego policjanta zagubiony mężczyzna uniknął wychłodzenia Młodszy aspirant Kamil Sowa, policjant Wydziału Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, udzielił pomocy 65-letniemu mężczyźnie, który wychłodzony i zdezorientowany błąkał się nocą po krakowskich ulicach.
- Bochnia. Policjanci udzielili pomocy wychłodzonemu mężczyźnie Niskie temperatury w okresie zimowym powodują, że każdego roku odnotowuje się przypadki zgonów z wychłodzenia organizmu. Głęboko wychłodzony 55-latek przeżył zgłoszeniu przechodnia, szybkiej reakcji policjantów i udzielonej pomocy medycznej. Mężczyzna miał tylko 32 ˚C.