Aktualności

Promowanie bezpieczeństwa wśród przedszkolaków z Czajowic

Data publikacji 06.02.2024

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie uczyła przedszkolaków z Czajowic bezpiecznych zachować w okresie ferii zimowych. Udział w pogadance wzięli przedstawiciele Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, strażak z oraz zespół ratownictwa medycznego. Obecni byli także wicemarszałek województwa małopolskiego oraz wójt gminy Wielka Wieś.

5 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólne z przedstawicielami Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, na czele z Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką, Wójtem Gminy Wielka Wieś Krzysztofem Wołosem, strażakami z miejscowego OSP oraz z zespołem ratownictwa medycznego z Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, promowali bezpieczeństwo wśród dzieci z Przedszkola Samorządowego w Czajowicach.  

Policjantka opowiedziała przedszkolakom, o tym jak bezpiecznie spędzać czas w okresie ferii zimowych, w szczególności podczas zabaw w mroźne i śnieżne dni, czego unikać podczas spędzania czasu na zewnątrz oraz jak zabezpieczyć się przed zmarznięciem, a także przypomniała o numerze alarmowym 112. Na koniec policjantka uświadomiła dzieci, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych. Po pogadance mundurowa przekazała przedszkolance do wywieszenia w sali kodeks „Bezpieczne Ferie” z grafiką i opisem prawidłowych zachowań.

Pozostali obecni w swoim zakresie edukowali przedszkolaków na temat zasad bezpieczeństwa. Strażak pokazał ubiór, a zespół ratownictwa medycznego mówił o pierwszej pomocy oraz zrobił pokaz reanimacji na fantomie.  

Wraz z przedstawicielami Małopolskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, którzy z kolei promowali bezpieczne zachowania w ruchu drogowym,  obecna była maskotka „Klementynka”, która sprawiła wiele radości młodym słuchaczom.

Wicemarszałek oraz wójt również porozmawiali z najmłodszymi i wyposażyli ich w odblaskowe elementy oraz czapki.

 

 

Powrót na górę strony