Tag ferie zimowe
Rozmiar czcionki
- Spotkania profilaktyczno-edukacyjne na lodowiskach w Nowym Sączu i Krynicy-Zdroju Chociaż ferie zimowe w naszym regionie dobiegły końca, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w dalszym ciągu prowadzą działania o nazwie "Bezpieczne Ferie 2025" i angażują się w przedsięwzięcia profilaktyczne mające na celu poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z zimowych atrakcji na terenie Sądecczyzny.
- „Bezpieczne ferie” z krakowskimi policjantkami W trakcie małopolskich ferii zimowych policjantki z Ogniwa ds. Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji II w Krakowie przeprowadziły szereg spotkań z najmłodszymi mieszkańcami Krakowa uczestniczącymi w półkoloniach zimowych lub innych zajęciach organizowanych przez placówki znajdujące się na terenie podległym Komisariatowi Policji II w Krakowie.
- Bezpieczne ferie z grybowską Policją Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży korzystającym z zimowych ferii jest dla policjantów priorytetem, dlatego prowadzą liczne działania koncentrujące się na tym zadaniu. Grybowscy funkcjonariusze w ramach działań profilaktycznych "Bezpieczne ferie" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" przeprowadzili prelekcje edukacyjne w Białej Niżnej i Ptaszkowej.
- #DzielnicowyBliżejNas - bezpieczne ferie z myślenicką Policją Dzielnicowy z myślenickiej komendy spotkał się z uczestnikami półkolonii. Tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach, które mogą je spotkać podczas ferii.
- „Bezpieczne ferie” – profilaktyczno- edukacyjne spotkanie z uczestnikami półkolonii w Centrum Edukacji Lotniczej KRAKÓW AIRPORT 20 stycznia br. policjantki Wydziału Prewencji KWP w Krakowie i KPP w Krakowie przeprowadziły zajęcia profilaktyczno-edukacyjne „Bezpieczne ferie” dla dzieci uczestniczących w zimowych półkoloniach w Centrum Edukacji Lotniczej KRAKÓW AIRPORT. Inicjatywa odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Policjantki zachęcały także do udziału w konkursie filmowym, pn. „Śnieżny Dekalog”, który wystartował w ramach tej kampanii, a propaguje europejski numer alarmowy 112 oraz racjonalne i bezpieczne korzystanie ze stoku zgodnie z międzynarodowym dekalogiem narciarza.
- Działania prewencyjne „Bezpieczne Ferie 2025”. Porady policjantów W 2025 roku w województwie małopolskim zostaną przeprowadzone wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2025”. Ze względu na atrakcyjność turystyczną województwa działania te będą prowadzone przez cały okres ferii tj. od 17 stycznia 2025 roku do 2 marca 2025 roku. Głównym zadaniem małopolskiej Policji będzie zapewnienie bezpieczeństwa turystom licznie odwiedzającym górskie regiony województwa, w tym w szczególności dzieci i młodzieży korzystającej z zimowych ferii. Warto zapoznać się z poradami policjantów dotyczącymi bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
- Wykaz Punktów Kontroli Autobusów na Ferie 2025 w Małopolsce
- Podsumowanie ferii zimowych na drogach powiatu krakowskiego Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w okresie ferii zimowych na drogach powiatu krakowskiego ujawnili ponad 4 tysiące wykroczeń, przy czym nałożyli 2237 mandatów karnych i skierowali 37 wniosków o ukaranie do sądu. Podczas kontroli policjanci ujawnili też 46 osób nietrzeźwych, a 24 kierujących straciło prawo jazdy.
- Promowanie bezpieczeństwa wśród przedszkolaków z Czajowic Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie uczyła przedszkolaków z Czajowic bezpiecznych zachować w okresie ferii zimowych. Udział w pogadance wzięli przedstawiciele Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, strażak z oraz zespół ratownictwa medycznego. Obecni byli także wicemarszałek województwa małopolskiego oraz wójt gminy Wielka Wieś.
- Wspólne działania tatrzańskich policjantów i strażników miejskich dla bezpieczeństwa podróżnych Tatrzańscy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi realizując działania na rzecz bezpieczeństwa podróżnych na bieżąco kontrolują teren Centrum Komunikacyjnego w Zakopanem. Kolejne nietrzeźwe osoby są usuwane z dworca, a potrzebującym udzielana jest pomoc.
- Ferie zimowe 2023. Wszystkie służby w gotowości – Dla uczniów z Małopolski przerwa zimowa rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 12 lutego. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie czas ferii jest znacznie dłuższy. Małopolska to region niezwykle atrakcyjny turystycznie. Co roku gościmy przyjezdnych z całego kraju i zza granicy. Ferie to okres wzmożonych prac całej administracji zespolonej, szeregu instytucji oraz służb. Przygotowania do zimowego wypoczynku zaczęliśmy kilka tygodni temu. Tej zimy służby mają jednak znacznie więcej obowiązków. Za kilka dni w zimowej stolicy Polski – w Zakopanem – odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Służby zapewniają o swojej gotowości – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
- Podsumowanie działań „Bezpieczne Ferie 2022” na małopolskich drogach W okresie od 14 stycznia do 27 lutego 2022 roku małopolska Policja prowadziła działania „Bezpieczne ferie 2022”. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa turystom wypoczywającym na terenie województwa małopolskiego, przy czym bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i młodzieży stanowiło priorytet działań. Na terenie Małopolski doszło w tym czasie do 176 wypadków, w których 14 osób zginęło, a 205 zostało rannych (w 11 dzieci).