Aktualności

Policjanci z powiatu wadowickiego wzięli udział w kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”

W środę, na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rykach, policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

7 lutego 2024 roku, na stoku narciarskim „Czarny Groń” w Rzykach, policjanci z  Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz Komisariatu Policji w Andrychowie, a także przedstawiciele Działu Profilaktyki Społecznej OPS w Andrychowie brali udział w kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.
Celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów prawa obowiązujących na stokach narciarskich, w tym upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.
W ramach powyższej kampanii mundurowi zorganizowali szereg atrakcji dla najmłodszych użytkowników stoku m.in. konkursy, quizy i zagadki na temat bezpiecznego zachowania się podczas korzystania z wypoczynku zimowego, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa na stoku. Chętni uczestnicy działań profilaktycznych zostali nagrodzeni atrakcyjnymi upominkami przygotowanymi przez Komendę Główną Policji, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie oraz marketing stacji Czarny Groń. Mając na względzie propagowanie bezpieczeństwa, policjanci rozdawali ulotki przypominające o zasadach Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej /FIS/. Przestrzegali również  przed niebezpieczeństwem uprawiania sportów zimowych w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków psychoaktywnych. Każdy pełnoletni uczestnik mógł założyć okulary imitujące stan po spożyciu alkoholu tzw. alkogogle.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony zarówno młodszych, jak i starszych osób.

 

Powrót na górę strony