Aktualności

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę pijanemu kierowcy dostawczaka

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji podczas kontroli drogowej zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Polanka Wielka. Mężczyzna kierował samochodem dostawczym, mając w organizmie 1,6 promila alkoholu. Drogowy przestępca zapłaci grzywnę w postaci równowartości pojazdu, którym kierował.

Wczoraj  (22.04.2024) po południu policjanci pełnili służbę na terenie Polanki Wielkiej. Tuż po godzinie 16 na ulicy Polnej do kontroli drogowej zatrzymali samochód dostawczy marki Fiat, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. Za kierownicą auta siedział 39-letni mieszkaniec gminy Polanka Wielka.  Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. W tym przypadku sprawca kierował samochodem, którego nie jest jedynym właścicielem, więc Sąd będzie orzekał przepadek równowartości pojazdu.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków!

Jeżeli widzisz, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa lub po zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję! Jeśli trzeba odbierz kluczyki od auta, lub wezwij policję.

 

Powrót na górę strony