Aktualności

Do służby w garnizonie małopolskim przyjęto dzisiaj kolejnych 50 nowych policjantów.

Również dzisiaj, kandydaci, którzy są na początku drogi rekrutacyjnej do małopolskiej Policji, zdawali testy z wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej

30 grudnia br. do służby w  małopolskiej Policji  zostało przyjętych 50 osób w tym 13 kobiet. To już siódmy i ostatni nabór w 2020 r. do naszego garnizonu.  Od początku roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy.
Teraz przed nowo przyjętymi policjantami ślubowanie a następnie przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 18 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji  w Krakowie zyska 10 nowych funkcjonariuszy.
1 nowy policjant trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska także jednego funkcjonariusza.  Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie i do Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce przydzielonych zostanie 3 policjantów. Komenda Powiatowa Policji  w Zakopanem, Komenda Powiatowa Policji  w Proszowicach, Komenda Powiatowa Policji  w Nowym Targu, Komenda Powiatowa Policji  w Gorlicach, Komenda Powiatowa Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji  w Chrzanowie dostana po jednym, nowym funkcjonariuszu. Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu i Komenda Powiatowa Policji w Miechowie wzmocnione zostaną przez 2 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu zyska 4 policjantów.
To już siódmy i ostatni nabór w 2020 r. do naszego garnizonu.  Od początku roku zostało przyjętych 304 funkcjonariuszy.
Małopolska Policja cały czas rekrutuje w swoje szeregi i kolejne przyjęcia planujemy już w najbliższych miesiącach.
Przed kandydatami, którzy chcą w przyszłości służyć w Policji, są jednakże m.in. testy sprawności fizycznej oraz teksty wiedzy ogólnej. Do tej pory kandydaci musieli zdawać je w szkołach Policji.Dzisiaj po raz  pierwszy od 2005 r., testy te odbyły się w Małopolsce, w siedzibie Oddziału  Prewencji Policji w Krakowie.
Zostały przeprowadzone przez wydział doboru i szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.
https://malopolska.policja.gov.pl/krk/praca-i-sluzba-w-policj/rekrutacja-do-sluzby/46,Rekrutacja-do-sluzby.html
 • Kandydaci piszą test wiedzy na sali
 • Policjant włącza stoper na telefonie podczas testu wiedzy
 • Sala gimnastyczna, kandydat zawraca na torze przeszkód
 • Pomocnik dezynfekuje piłki na torze
 • Kandydatka biegnie z manekinem na torze
 • Kandydat rzuca piłką lekarską. Widok zza pleców
 • Kandydatka pokonuje płotki na torze
 • Policjant rzuca piłką lekarską. Zdjęcie od przodu
 • Kandydat pokonuje skrzynię na torze
 • Instruktor tłumaczy kandydatom zasady
 • Kursanci na oficjalnej rozmowie w komendzie.
 • Kursanci na oficjalnej rozmowie w komendzie.
Powrót na górę strony