Złożenie kwiatów w miejscach upamiętniających poległych Policjantów
Z okazji święta Małopolskiej Policji I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Piotr Morajko i inspektor Rafał Leśniak w asyście Kompanii Honorowej uroczyście złożyli kwiaty, oddając hołd poległym policjantom.
23 lipca 2020 r. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Piotr Morajko i inspektor Rafał Leśniak z okazji 101 rocznicy powołania polskiej Policji Państwowej, w asyście Kompanii Honorowej złożyli kwiaty w miejscach upamiętniających policjantów.
Wieńce zostały złożone przed Krzyżem Martyrologicznym i Obeliskiem znajdującymi się na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Miejsca te są poświęcone funkcjonariuszom Policji Państwowej, którzy byli jeńcami obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje i zostali zamordowani przez NKWD w 1940 roku.
Kwiaty zostały również złożone przed tablicą patrona Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, podinspektora Ludwika Drożańskiego.
Hołd oddano także policjantom poległym w służbie, których tablice epitafijne znajdują się na Ścianie Pamięci w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Komisarz Franciszek Gawlik oraz podkomisarz Jacek Zalewski udali się natomiast na Krzemionki, gdzie na terenie dawnego obozu w Płaszowie złożyli wieńce przed Obeliskiem upamiętniającym egzekucję 40 „granatowych policjantów” - żołnierzy AK rozstrzelanych przez Niemców na przełomie lat 1943-44.
-
Biało-czerwony wieniec złożony pod obeliskiem przy komendzie -
Dwóch policjatów salutuje przy obelisku w Płaszowie -
Obelisk na terenie komendy i dwóch policjantów -
Obelisk na terenie Płaszowa i dwóch policjantów pełniących wartę honorową -
Policjant kompanii honorowej w maseczce -
Policjant salutuje przed tablicą patrona komendy -
Policjant składa biało-czerwony wieniec pod obeliskiem przy komendzie -
Policjant składa wieniec pod tablicą patrona komendy, która zawieszona jest na ścianie budynku -
Policjant składa wieniec przy tablicy epitafijnej w komendzie -
Policjant salutuje przy obelisku w Płaszowie -
Trzech zastępców komendanta salutuje przed obeliskiem na terenie komendy -
Trzech zastępców komendanta salutuje przed tablicą patrona -
Warta honorowa przy obelisku w Płaszowie, złożona z dwóch policjantów -
Zastępcy komendanta salutują przy ścianie pamięci w komendzie
