Z życia garnizonu

Sądecka Policja zyskała nowoczesny radiowóz do bezpiecznego transportu psów służbowych

Data publikacji 01.03.2023

Psy, wykorzystując swój wyostrzony zmysł węchu, w nieoceniony sposób pomagają policjantom w codziennej służbie. Teraz dzięki nowoczesnemu radiowozowi funkcjonariusze Wydziału Prewencji sądeckiej komendy będą mogli zapewnić im komfortowy i bezpieczny transport na miejsce interwencji czy szkolenia.

28 lutego br. Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura oficjalnie przekazał Naczelnikowi Wydziału Prewencji, nadkom. Waldemarowi Górowskiemu kluczyki do nowego radiowozu. W sądeckiej jednostce jest to pierwszy tego typu pojazd, który został specjalnie wyposażony z myślą o transporcie psów służbowych. 

Z nieoznakowanego Volkswagena Transportera będą na co dzień korzystać przewodnicy psów służbowych oraz ich czworonożni partnerzy. Oprócz standardowego policyjnego sprzętu (radiostacja, sygnały uprzywilejowania) nowy radiowóz posiada również zabudowę umożliwiającą bezpieczny transport dwóch zwierząt. Jest wyposażony również w sporo udogodnień dla czworonogów i ich opiekunów – m.in. posiada specjalny podest ułatwiający wprowadzanie psów do wnętrza pojazdu, schowki na miski, smycze itp., przestrzeń dla psów jest klimatyzowana i łatwa do czyszczenia. Wszystko to sprawia, że warunki wspólnej służby są zdecydowanie bardziej komfortowe niż dotychczas.

Nowy radiowóz kosztował 381 000 zł i został zakupiony ze środków centralnych Komendy Głównej Policji. W małopolskim garnizonie oprócz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu tego typu radiowozy trafiły również do jednostek w Tarnowie i Krakowie, a także do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
 

  • pies służbowy siedzi na podeście w tylnej części radiowozu, obok przewodnik oraz komendant i naczelnik
  • pies służbowy we wnętrzy pojazdu
  • przewodnik psa służbowego, obok w radiowozie pies służbowy w kagańcu
  • wspólne zdjęcie przed nowym radiowozem - komendant, naczelnik oraz przewodnik z psem służbowym

Film nowy_radiowoz_-_video.mp4

Opis filmu: opis filmu w załączniku

Pobierz plik nowy_radiowoz_-_video.mp4 (format mp4 - rozmiar 36.09 MB)

Pliki do pobrania

  • 11.96 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony