Z życia garnizonu

Betlejemskie Światło Pokoju zabłysnęło w sądeckiej komendzie

Data publikacji 24.12.2020

Dwa dni przed Wigilią do sądeckich policjantów dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku ten symbol pokoju, braterstwa i nadziei przekazali polskim harcerzom skauci ze Słowacji, a policjantom sądeccy druhowie.

22 grudnia sądecką komendę odwiedzili Komendantka Hufca hm. Justyna Blukacz, rzecznik Hufca phm. Jakub Belski, dh. Maciej Kucharski oraz zuchy: Agata Blukacz i Adam Kucharski. Do tej pory światełko pokoju było przekazywane podczas symbolicznej wigilii sądeckich policjantów. W tym roku, taka uroczystość nie mogła się odbyć, dlatego druhowie przekazali je bezpośrednio na ręce Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – kom. Zbigniewa Zachera.

Betlejemskie Światło Pokoju w tym roku przebyło do nas długą i nietypową drogę. Najpierw słowaccy skauci przekazali je polskim harcerkom i harcerzom ZHP, a następnie z Krakowa trafiło do Nowego Sącza. Teraz delegacje ZHP przekazują ten symbol braterstwa i nadziei instytucjom i mieszkańcom Sądecczyzny.

Drogie druhny i druhowie, dziękujemy Wam za to światło, a także za dotychczasową współpracę i pamięć. Przyjmijcie najlepsze życzenia od sądeckich policjantów dla całego Hufca ZHP.

Powrót na górę strony