Tag sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Rozmiar czcionki
- Policjanci z Andrychowa zatrzymali kierujących z sądowym zakazem Bardzo często funkcjonariusze zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują samochodami pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia pojazdów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 KK zagrożone jest karą nawet do 5 lat więzienia.
- Miał ponad 3 promile alkoholu i orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych W sobotę na terenie powiatu miechowskiego funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna kierował samochodem osobowym, pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Ponadto miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.
- Złamał sądowy zakaz – wpadł przez telefon Policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali 67-latka, który kierował samochodem mimo sądowego zakazu. Przypominamy, że niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat więzienia.
- Z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, po alkoholu i do tego za szybko W ramach prowadzonej akcji „Prędkość” bocheńscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowe audi. Kierujący tym pojazdem nie tylko jechał szybciej niż pozwalały na to przepisy, ale prowadził pojazd, będąc „na podwójnym gazie”. Jak ustalili policjanci miał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
- Nietrzeźwy, na zakazie i z narkotykami przyjechał zatankować samochód Kierujący kią, który przyjechał zatankować na stację paliw miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, podczas przeszukania mężczyzny oraz jego pasażerki policjanci natrafili na narkotyki.
- Nie posiadając uprawnień prowadził pojazd mając 2 promile alkoholu w organizmie W sobotę 7 października br. policjanci grupy SPEED - Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej 33 – letniego kierującego pojazdem marki Mitsubishi, który jechał z prędkością 94 km/h, w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, tj. o 44 więcej.
- Nietrzeźwy i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów przywiózł kolegę do komisariatu Mając 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, przywiózł do Komisariatu Policji VII w Krakowie kolegę, który padł ofiarą przestępstwa.
- Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej. Był pijany i miał trzy zakazy prowadzenia pojazdów 44-latek został zatrzymany podczas kontroli drogowej przez słomnickich policjantów. Mężczyzna prowadził samochód w stanie nietrzeźwości i miał trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo pijany kierowca okazał się osobą poszukiwaną do odsiadki 7 miesięcy za … kierowanie w stanie nietrzeźwości
- Zlekceważył dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów i mając 3 promile jechał skuterem Olkuscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej , 51-letniego mieszkańca gminy Trzyciąż, który prowadził motorower mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był uprzednio skazany za jazdę pod wpływem alkoholu i teraz może mu grozić kara pozbawienia wolności. Ponadto kierowca skutera ma sądowy zakaz obowiązujący dożywotnio.
- Kierowca z dożywotnim zakazem kierowania wpadł w ręce policyjnej grupy Speed Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali 52 – letniego mieszkańca Chełmka, który wsiadł za kierownicę samochodu pomimo sądownie orzeczonego dożywotniego zakazu kierowania. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych przekraczając dozwoloną prędkość.
- Posiadał sądowy zakaz kierowania. Wpadł, gdy przekroczył dozwoloną prędkość Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 32 – letniego mieszkańca Chełma Śląskiego, który wsiadł za kierownicę pomimo obowiązującego go zakazu kierowania. Mężczyzna wpadł w ręce drogówki, po tym jak przekroczył dozwoloną prędkość.
- Obywatele udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom Wzorową postawą obywatelską wykazali się małżonkowie z Oświęcimia oraz mieszkaniec Trzebini, którzy błyskawicznie zareagowali na widok pijanych kierowców, odbierając im kluczyki od pojazdów. Interwencje te zapobiegły tragediom, do których mogło dojść na małopolskich drogach.