Tag niewybuch
Rozmiar czcionki
- Grzybiarz ujawnił w lesie pocisk artyleryjski W Płazie w powiecie chrzanowskim został odnaleziony niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko do momentu przyjazdu saperów.
- Policjanci z Jabłonki zabezpieczyli niewybuch W miniony weekend mieszkaniec gminy Lipnica Wielka, podczas spaceru w rejonie koryta potoku „Krzywań” natknął się na niebezpieczne znalezisko – niewybuch z czasów II wojny światowej. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił służby. Na miejsce skierowano patrol z Komisariatu Policji w Jabłonce.
- W miejscowości Odmęt, w powiecie dąbrowskim, znaleziono niewybuch W Odmęcie podczas prowadzonych prac polowych odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej.
- Podczas prac drogowych ujawniono niewybuch W Choczni został ujawniony pocisk moździerzowy. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów.
- Niewybuch odnaleziony podczas prac budowlanych Wczoraj, 4 marca 2025 roku, przy torowisku przy ulicy Składowej w Olkuszu podczas prac budowlanych odnaleziono pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku natychmiast powiadomiono olkuskich policjantów.
- Granat w środku osiedla w Tarnowie Podczas prac przy budowie ogrodzenia pracownicy wykopali granat, który leżał tuż pod skorupą ziemi w rejonie osiedla Niepodległości i ul. Skowronków w Tarnowie w niewielkiej odległości od bloków mieszkalnych. Mocno skorodowany i zabrudzony, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej niewybuch został przekazany saperom Wojska Polskiego i zostanie zneutralizowany na poligonie.
- Niewybuch w Bochni 35-letni mieszkaniec Bochni podczas pracy koparką znalazł niewybuch z okresu wojny. Odnaleziony pocisk został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z Jednostki Wojskowej w Krakowie.
- Na brzegu Dunajca kajakarz znalazł niewybuch z czasów II wojny światowej 2 listopada br. po godzinie 13 w Nowym Sączu w rejonie mostu na rzece Dunajec kajakarz znalazł niewybuch, o czym szybko powiadomił sądecką Policję. Na miejsce wezwano saperów, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.
- Granat moździerzowy wykopany podczas prac ziemnych Na terenie gminy Brzeźnica został znaleziony niewybuch. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
- W lesie w Przysietnicy grzybiarz znalazł granat z czasów II wojny światowej 13 października br., po godzinie 17 w lesie w Przysietnicy, w powiecie nowosądeckim grzybiarz znalazł granat, o czym natychmiast powiadomił służby. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali starosądeccy policjanci oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy.
- Pociski artyleryjskie odnalezione na Pustyni Błędowskiej Na terenie Pustyni Błędowskiej w pobliżu masywu leśnego w Kluczach, podczas ćwiczeń wojskowych, odnaleziono pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono policję, która zabezpieczała teren aż do przybycia grupy sapersko-minerskiej.
- Wybuchowe „pamiątki” z czasów II wojny światowej w Uniszowej Niewybuchy z czasów wojny zostały znalezione przez mieszkańca Uniszowej, w powiecie tarnowskim w sobotę po południu. Dwa pociski artyleryjskie z zapalnikami zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa i wywieźli na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.
- Policjanci ze Skały zabezpieczali miejsce ujawnienia amunicji z czasów II wojny światowej Na terenie masywu leśnego w Sułkowicach zgłoszono znalezienie skrzyni z zawartością amunicji z czasów II wojny światowej. Policjanci ze Skały, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli obszar znajdowania się niebezpiecznego znaleziska.
- 19 niewybuchów i granat znalezionych podczas grzybobrania Nietypowo zakończyła wyprawa grzybiarza, który w lesie na terenie gminy Biskupice znalazł niewybuchy. Mężczyzna o swoim znalezisku powiadomił Policję, która zabezpieczała miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Policja przypomina o właściwym postępowaniu w przypadku znalezienia niewybuchu.
- Niewybuch znaleziony w powiecie brzeskim Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego brzeskiej komendy Policji zabezpieczali niewybuch znaleziony w lesie w Woli Dębińskiej. Apelujemy, aby w przypadku takich znalezisk zachować ostrożność i jak najszybciej skontaktować się z jednostką Policji.
- W trakcie prac rolniczych wykopał niewybuch Prowadzone na polu uprawnym zbiory ziemniaków zakończyły się wykopaniem niewybuchu z okresu wojny. Odnaleziony granat został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z jednostki wojskowej w Krakowie.
- Podczas zbierania grzybów znalazł granat Myśleniccy policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Granat został znaleziony w lesie w miejscowości Krzeczów przez mężczyznę, który zbierał grzyby. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
- Niewybuch z okresu II Wojny światowej eksplodował pod ciągnikiem rolniczym 6 sierpnia br. w miejscowości Kłaj, doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas wykonywania prac leśnych, operator ciągnika rolniczego, najechał na znajdujący się w ziemi pocisk z okresu II wojny światowej, który eksplodował, w wyniku czego uszkodzone zostały dwie opony maszyny. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikomu się nic nie stało.
- Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony podczas prac budowlanych Na terenie prywatnej posesji w gminie Iwanowice, miejscowości Maszków podczas robót budowlanych, odkopano niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci ze Skały, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu.
- Kęty. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przez dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono niewybuch. Niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej została zabrana przez saperów w celu neutralizacji.
Grzybiarz ujawnił w lesie pocisk artyleryjski
W Płazie w powiecie chrzanowskim został odnaleziony niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli znalezisko do momentu przyjazdu saperów.
Policjanci z Jabłonki zabezpieczyli niewybuch
W miniony weekend mieszkaniec gminy Lipnica Wielka, podczas spaceru w rejonie koryta potoku „Krzywań” natknął się na niebezpieczne znalezisko – niewybuch z czasów II wojny światowej. O swoim odkryciu natychmiast powiadomił służby. Na miejsce skierowano patrol z Komisariatu Policji w Jabłonce.
W miejscowości Odmęt, w powiecie dąbrowskim, znaleziono niewybuch
W Odmęcie podczas prowadzonych prac polowych odnaleziono niewybuch z czasów II wojny światowej.
Podczas prac drogowych ujawniono niewybuch
W Choczni został ujawniony pocisk moździerzowy. Policjanci zabezpieczyli znalezisko do czasu przyjazdu saperów.
Niewybuch odnaleziony podczas prac budowlanych
Wczoraj, 4 marca 2025 roku, przy torowisku przy ulicy Składowej w Olkuszu podczas prac budowlanych odnaleziono pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku natychmiast powiadomiono olkuskich policjantów.
Granat w środku osiedla w Tarnowie
Podczas prac przy budowie ogrodzenia pracownicy wykopali granat, który leżał tuż pod skorupą ziemi w rejonie osiedla Niepodległości i ul. Skowronków w Tarnowie w niewielkiej odległości od bloków mieszkalnych. Mocno skorodowany i zabrudzony, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej niewybuch został przekazany saperom Wojska Polskiego i zostanie zneutralizowany na poligonie.
Niewybuch w Bochni
35-letni mieszkaniec Bochni podczas pracy koparką znalazł niewybuch z okresu wojny. Odnaleziony pocisk został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z Jednostki Wojskowej w Krakowie.
Na brzegu Dunajca kajakarz znalazł niewybuch z czasów II wojny światowej
2 listopada br. po godzinie 13 w Nowym Sączu w rejonie mostu na rzece Dunajec kajakarz znalazł niewybuch, o czym szybko powiadomił sądecką Policję. Na miejsce wezwano saperów, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.
Granat moździerzowy wykopany podczas prac ziemnych
Na terenie gminy Brzeźnica został znaleziony niewybuch. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
W lesie w Przysietnicy grzybiarz znalazł granat z czasów II wojny światowej
13 października br., po godzinie 17 w lesie w Przysietnicy, w powiecie nowosądeckim grzybiarz znalazł granat, o czym natychmiast powiadomił służby. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali starosądeccy policjanci oraz druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysietnicy.
Pociski artyleryjskie odnalezione na Pustyni Błędowskiej
Na terenie Pustyni Błędowskiej w pobliżu masywu leśnego w Kluczach, podczas ćwiczeń wojskowych, odnaleziono pociski artyleryjskie pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono policję, która zabezpieczała teren aż do przybycia grupy sapersko-minerskiej.
Wybuchowe „pamiątki” z czasów II wojny światowej w Uniszowej
Niewybuchy z czasów wojny zostały znalezione przez mieszkańca Uniszowej, w powiecie tarnowskim w sobotę po południu. Dwa pociski artyleryjskie z zapalnikami zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa i wywieźli na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane.
Policjanci ze Skały zabezpieczali miejsce ujawnienia amunicji z czasów II wojny światowej
Na terenie masywu leśnego w Sułkowicach zgłoszono znalezienie skrzyni z zawartością amunicji z czasów II wojny światowej. Policjanci ze Skały, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli obszar znajdowania się niebezpiecznego znaleziska.
19 niewybuchów i granat znalezionych podczas grzybobrania
Nietypowo zakończyła wyprawa grzybiarza, który w lesie na terenie gminy Biskupice znalazł niewybuchy. Mężczyzna o swoim znalezisku powiadomił Policję, która zabezpieczała miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Policja przypomina o właściwym postępowaniu w przypadku znalezienia niewybuchu.
Niewybuch znaleziony w powiecie brzeskim
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego brzeskiej komendy Policji zabezpieczali niewybuch znaleziony w lesie w Woli Dębińskiej. Apelujemy, aby w przypadku takich znalezisk zachować ostrożność i jak najszybciej skontaktować się z jednostką Policji.
W trakcie prac rolniczych wykopał niewybuch
Prowadzone na polu uprawnym zbiory ziemniaków zakończyły się wykopaniem niewybuchu z okresu wojny. Odnaleziony granat został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z jednostki wojskowej w Krakowie.
Podczas zbierania grzybów znalazł granat
Myśleniccy policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu z czasów II wojny światowej. Granat został znaleziony w lesie w miejscowości Krzeczów przez mężczyznę, który zbierał grzyby. Niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
Niewybuch z okresu II Wojny światowej eksplodował pod ciągnikiem rolniczym
6 sierpnia br. w miejscowości Kłaj, doszło do niebezpiecznego incydentu. Podczas wykonywania prac leśnych, operator ciągnika rolniczego, najechał na znajdujący się w ziemi pocisk z okresu II wojny światowej, który eksplodował, w wyniku czego uszkodzone zostały dwie opony maszyny. Na szczęście nie doszło do tragedii i nikomu się nic nie stało.
Niewybuch z czasów II wojny światowej znaleziony podczas prac budowlanych
Na terenie prywatnej posesji w gminie Iwanowice, miejscowości Maszków podczas robót budowlanych, odkopano niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci ze Skały, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchu.
Kęty. Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu
Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach przez dobę strzegli miejsca, w którym odnaleziono niewybuch. Niebezpieczna pozostałość z czasów II wojny światowej została zabrana przez saperów w celu neutralizacji.