Tag pomoc uchodźcom
Rozmiar czcionki
- Policjanci udzielili pomocy wyczerpanej i wyziębionej kurdyjskiej rodzinie Tatrzańscy policjanci odnaleźli w Dolinie Chochołowskiej 14-osobową grupę imigrantów, która w nocy nielegalnie przekroczyła granicę RP w Tatrach. Wszyscy byli wyczerpani, przemoczeni i zmarznięci, a małe dzieci wymagały natychmiastowej pomocy. Okazało się, że wędrują pieszo około 9 dni. Policjanci udzielili im pierwszej pomocy m.in. chroniąc przed deszczem i zimnem w ciepłych pojazdach. Pomogli również w zorganizowaniu posiłku i suchych ubrań. Najbardziej poszkodowane 5-letnie dziecko trafiło do zakopiańskiego szpitala. Okoliczności nielegalnego przekroczenia granicy wyjaśnia Straż Graniczna.
- Pomoc dla ukraińskich policjantów od kolegów z małopolskiego garnizonu Policji Policjanci i pracownicy małopolskiej Policji zebrali bądź zakupili ratownicze wyposażenie taktyczne, znaczną ilość leków przeciwbólowych, środków dezynfekcji ran, opasek uciskowych, bandaży, opatrunków i innych środków medycznych dla ukraińskich policjantów.
- Brzescy policjanci zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale też pomagają w miejscach, gdzie autokarami i busami przyjeżdżają uciekający przed wojną obywatele Ukrainy. Wielu z nich próbuje znaleźć bezpieczne schronienie pokonując przy tym tysiące kilometrów. W tym trudnym czasie uchodźcy nie są jednak pozostawieni sami sobie. Mogą liczyć na pomoc policjantów, którzy dbają o porządek, a zmęczonym długą podróżą pomagają przenieść bagaże, wysiąść z autokarów i pociągów.
- Pomagamy, chronimy, informujemy. Wspólne działania olkuskich policjantek i wolontariuszki na rzecz bezpieczeństwa uchodźców Policjanci z olkuskiego powiatu są solidarni z Ukrainą i pomagają z pełnym zaangażowaniem podczas codziennej służby uchodźcom z tego ogarniętego wojną kraju. Patrole mundurowych obejmują miejsca zakwaterowania uchodźców. Policjanci sprawdzają te okolice, strzegąc ładu i porządku. Starają się wspierać i dodawać otuchy osobom, które znajdują tam bezpieczne schronienie. Stróże prawa podejmują wspólne działania z wolontariuszami i innymi osobami, które pomagają uchodźcom.
- Pomagamy i chronimy. Pomoc suskich policjantów i pracowników Policji przy transporcie darów dla uchodźców z Ukrainy. Policjanci i pracownicy Policji z komendy w Suchej Beskidzkiej wspierając Koło PCK w Lachowicach, pomogli przy sortowaniu i pakowaniu darów, które trafiły do Domu Pielgrzyma w Kalwarii Zebrzydowskiej gdzie znalazło schronienie 100 ukraińskich dzieci wraz ze swoimi matkami.
- Kierowcy policyjnych autobusów z Małopolski służą pomocą uchodźcom Ponad 80 tysięcy przebytych kilometrów, tysiące przewiezionych uchodźców i kilkadziesiąt nieprzespanych nocy. Tak właśnie wyglądają ostatnie tygodnie pracy kierowców zatrudnionych w Wydziale Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
- Rodzina tatrzańskiego policjanta przyjęła do swojego domu uchodźców z Ukrainy Wielu policjantów z powiatu tatrzańskiego pomaga obywatelom Ukrainy, którzy szukają schronienia na terenie naszego kraju. Angażują się w zbiórki niezbędnych rzeczy oraz organizują transport dla potrzebujących czy oferują im schronienie. Policjant zakopiańskiej drogówki, wraz z żoną zaprosił pod swój dach dwie ukraińskie rodziny. Wie jak ważna jest bezinteresowna pomoc w tej trudnej sytuacji.
- Pomagamy i chronimy uchodźców z Ukrainy. Bocheńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo migrantów wojennych. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu oraz Posterunku Policji w Trzcianie włączyli się w codzienną pomoc przybywającym do Polski ukraińskim uchodźcom. Od ponad dwóch tygodni mundurowi patrolują dworce kolejowe, zabezpieczają przejazdy pociągów z uchodźcami oraz kontrolują miejsca na terenie powiatu, w których zakwaterowano głównie kobiety i dzieci z Ukrainy. W ramach tych działań policjanci chcą zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa tym, którzy z powodu konfliktu zbrojnego zostali zmuszeni do opuszczenia swojego domu.
- Akcja „Pomagamy i chronimy uchodźców z Ukrainy” na krakowskim dworcu Na Dworzec Główny w Krakowie co dzień przyjeżdża kilkanaście pociągów z uchodźcami. Policjanci pomagają migrantom z Ukrainy , głównie kobietom i dzieciom oraz strzegą ich bezpieczeństwa. Mundurowi i kryminalni przeciwdziałają przestępstwom, szczególnie biorą na cel potencjalnych kieszonkowców, oszustów czy inne osoby o złych intencjach.
- Tarnowscy policjanci pomagają i dbają o bezpieczeństwo uchodźców z Ukrainy Tarnowscy Policjanci angażują się w pomoc uchodźcom z Ukrainy, są obecni między na tarnowskim dworcu PKP, gdzie zapewniają bezpieczeństwo obywatelom Ukrainy uciekającym z kraju objętego wojną.
- Działania profilaktyczne na rzecz dzieci z Ukrainy 17 marca 2022 roku Wydział Prewencji KWP w Krakowie zainicjował działania profilaktyczne skierowane do dzieci z Ukrainy, przebywających w tymczasowych miejscach schronienia na terenie miasta Krakowa. To początek zaplanowanych działań w tego rodzaju punktach.
- Wieliccy policjanci aktywnie pomagają uchodźcom i czuwają nad ich bezpieczeństwem Poza pomocą materialną, wieliccy policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców Ukrainy a także udzielają im wskazówek i niezbędnych informacji przydatnych w nowej sytuacji w której obecnie się znaleźli. Na terenie powiatu Wielickiego aktualnie przebywa kilkaset osób, głownie kobiety i dzieci, które przed wojną uciekły i znalazły schronienie w Polsce.
- Krakowscy policjanci na Dworcu Głównym, pod Tauron Areną, konsulatem Ukrainy i wielu innych miejscach strzegą bezpieczeństwa przybyszów z Ukrainy Policjanci pomagają i ochraniają uchodźców z Ukrainy, głównie kobiety i dzieci, które docierają do Krakowa oraz są już w naszym mieście. Funkcjonariusze patrolują rejon Dworca Głównego, punkty recepcyjne dla cudzoziemców, ośrodki, do których trafiają uchodźcy, okolice konsulatu Ukrainy, a od wczoraj również rejon Tauron Areny, gdzie przybysze z Ukrainy składają wnioski o wyrobienie numeru PESEL. Mundurowi są w stałym kontakcie z przedstawicielami innych służb oraz wolontariuszami niosącymi pomoc migrantom. Policjanci zwracają także uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby przebywające w okolicy uchodźców.
- Małopolscy policjanci nagrali komunikat ostrzegawczy dla uchodźców Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wspólnie z ukraińską wolontariuszką nagrali komunikat (w języku polskim i ukraińskim), który zwiera porady na temat bezpieczeństwa uchodźców. Komunikat emitowany w przestrzeni publicznej gdzie obsługiwani są ukraińscy uciekinierzy ze strefy wojny.
- TATRZAŃSCY POLICJANCI RUSZYLI Z POMOCĄ DLA OBYWATELI UKRAINY Wobec dramatycznych wydarzeń w Ukrainie i napływających na Podhale uchodźców wojennych, tatrzańscy policjanci zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów.
- Policjanci wzmacniają poczucie bezpieczeństwa uchodźców, w szczególności dzieci Funkcjonariusze pomagają migrantom, głównie kobietom i dzieciom oraz strzegą ich bezpieczeństwa. Mundurowi przeciwdziałają potencjalnym przestępstwom i wykroczeniom na dworcach czy innych punktach przesiadkowych, punktach obsługi uchodźców oraz w miejscach zakwaterowania większych grup wojennych migrantów. Policjanci wzmacniają poczucie bezpieczeństwa patrolując te miejsca ale i rozmawiając z uchodźcami. W przypadku dzieci stosują tzw. „kocyk bezpieczeństwa” („security blanket”).
- Policjanci i pracownicy wielickiej Policji z pomocą dla uchodźców z Ukrainy W obecnej bardzo trudnej sytuacji naszych sąsiadów liczy się każda pomoc. Policjanci i pracownicy cywilni wielickiej komendy chętnie włączają się w działania na rzecz zapewnienia uchodźcom wojennym odpowiednich warunków pobytu w naszym kraju
- Oświęcimskie policjantki pomagały ukraińskim uchodźcom bezpiecznie dotrzeć do miejsca schronienia Starszy sierżant Katarzyna Filipowicz oraz starszy sierżant Angelika Grzywna to dwie policjantki Wydziału Ruchu Drogowego z oświęcimskiej komendy Policji. Funkcjonariuszki na co dzień dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie powiatu oświęcimskiego. Jednakże w Dniu Kobiet służbę pełniły na terenie powiatu olkuskiego, pomagając dzieciom i ich matkom dotrzeć do miejsca zakwaterowania.
- Policjanci zapewniają bezpieczeństwo przybywającym obywatelom Ukrainy oraz pasażerom w rejonie Dworca Głównego w Krakowie Do Krakowa coraz liczniej napływają obywatele Ukrainy, uciekający ze swojego kraju ogarniętego działaniami wojennymi. Policjanci pełniący służbę na terenie dworca kolejowego i autobusowego pomagają przyjezdnym i dbają o ich bezpieczeństwo.
- Funkcjonariusze chronią i pomagają uchodźcom zza wschodniej granicy. Olkuski hub. Wczoraj po godzinie 11.00 policjanci wspólnie z przedstawicielami innych instytucji oraz wieloma wolontariuszami przywitali kolejny pociąg z uchodźcami, którzy uciekli z ogarniętej wojną Ukrainy. W Olkuszu przygotowano dla nich profesjonalny punkt recepcyjny w pobliżu dworca PKP, tzw. hub.