Tag oszustwo „na BLIKa”
Rozmiar czcionki
- Gorlicka Policja ostrzega przed oszustwami „na BLIKA” i sprzedażą internetową Gorliccy funkcjonariusze od kilku dni otrzymują częste zgłoszenia o oszustwach dokonywanych metodą na Blika oraz przy dokonywaniu sprzedaży przez Internet. Takich zgłoszeń przyjęto w ostatnim czasie kilkanaście. Szkody w pojedynczych przypadkach sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych.
- Oszustwo na BLIK W ostatnim czasie coraz popularniejsza staje się aplikacja BLIK, która umożliwia użytkownikom smartfonów dokonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, a także wypłacanie gotówki w bankomatach za pomocą kodu wygenerowanego przez aplikację bankową. Jednak użytkownicy tej aplikacji często padają ofiarami oszustów. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.
- Oszustwo na BLIKA! Sprawdź czy to faktycznie znajomy prosi o pożyczkę „Hej mam sprawę jesteś?... Opłacisz mi coś blikiem? Ja Ci odeślę, bo mi coś nie działa” Taką wiadomość otrzymała wczoraj mieszkanka powiatu nowotarskiego, która będąc pewna, że pomaga swojej koleżance podała kod BLIK, zatwierdziła transakcję w aplikacji mobilnej swojego banku i tym sposobem straciła 600 złotych. Przestrzegamy, aby nie podawać wygenerowanego kodu Blik bez potwierdzenia np. telefonicznego, czy to faktycznie nasz znajomy prosi o pożyczkę.
- Oszustwo metodą „na BLIKa”. Fałszywy narzeczony wyłudził od mieszkanki Sądecczyzny 1000 złotych Mimo że policjanci często apelują o rozwagę i informują o sposobie działania cyberoszustów wyłudzających pieniądze za pomocą kodów BLIK, nadal dochodzi do tego typu przestępstw. Młoda mieszkanka powiatu nowosądeckiego przekonana, że pomaga swojemu narzeczonemu, straciła 1000 złotych. Zawsze sprawdzaj np. w rozmowie telefonicznej komu przekazujesz kody BLIK