Tag pies policyjny
Rozmiar czcionki
- Policyjny pies Motor pomógł odnaleźć zaginiona osobę W dniu 13 kwietnia br. policyjny pies Motor pełniący służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach w trackie działań poszukiwawczych szybko odnalazł miejsce pobytu zaginionej 97-letniej kobiety.
- 26 sierpnia – Międzynarodowy Dzień Psa. To także święto policyjnych czworonogów Wierny, oddany, prawdziwy przyjaciel człowieka – pies. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Te zwierzęta pełnią ważną rolę w naszym życiu, lecz psy to nie tylko codzienny kompan czy strażnik domowego ogniska. Psy świetnie sprawdzają się w różnego rodzaju służbach, w tym także w Policji.
- Dzielnicowi i przewodnik psa z wizytą u przedszkolaków Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, w powiecie bocheńskim oraz przewodnik razem z owczarkiem belgijskim o imieniu Rita wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym, które odbyło się w przedszkolu w Rajbrocie.
- Policjanci z Gorlic zatrzymali sprawcę podpalenia budynku mieszkalnego Pies służbowy Motor pomógł ustalić sprawcę podpalenia budynku mieszkalnego w Sędziszowej, do którego doszło 19 maja br.
- Pies służbowy - przyjacielem i partnerem policjanta Możemy ich spotkać na ulicach, w parkach, przy akwenach wodnych, a także podczas demonstracji czy zabezpieczenia meczy piłkarskich. Są wszędzie tam, gdzie może dochodzić do zakłócenia ładu i porządku publicznego – mowa o psach służbowych. Aby jednak wstąpić do służby konieczne są specjalne predyspozycje, umiejętności oraz właściwe szkolenie. Każdy pies policyjny dodatkowo co roku przechodzi specjalny egzamin sprawdzający jego umiejętności, posłuszeństwo i przydatność do wykonywania trudnej służby. Taki egzamin jest zaplanowany w najbliższych tygodniach przez specjalistów z Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach (woj. mazowieckie).
- Policyjny owczarek z „kontrolą” w Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu W Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu karę odbywa ponad 600 osadzonych. Korzystają oni z cel mieszkalnych, świetlicy, sali widzeń, placów spacerowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, łaźni, magazynów rzeczy osadzonych czy hal produkcyjnych przywięziennego zakładu pracy. Są to potencjalne miejsca, w których osadzeni mogą ukrywać lub próbować wejść w posiadanie środków narkotycznych. W celu zapobiegania tego typu sytuacjom, do zakładu karnego regularnie przyjeżdża z Komendy Powiatowej Policji w Bochni policyjny przewodnik psa wraz z psem przeszkolonym do szukania narkotyków. Ma to zapobiegać przypadkom przenikania i ewentualnej dalszej dystrybucji narkotyków na terenie zakładu karnego. Ma również zwiększyć bezpieczeństwo osadzonych jak również funkcjonariuszy i pracowników służby więziennej. Ostatnio owczarek belgijski „Malka” sprawdzała wskazane przez strażników więziennych miejsca i szukała tam zakazanych środków.