Tag niewybuch
Rozmiar czcionki
- Na brzegu Dunajca kajakarz znalazł niewybuch z czasów II wojny światowej 2 listopada br. po godzinie 13 w Nowym Sączu w rejonie mostu na rzece Dunajec kajakarz znalazł niewybuch, o czym szybko powiadomił sądecką Policję. Na miejsce wezwano saperów, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.
- Niebezpieczne znalezisko na terenie Zawadki W miejscowości Zawadka, w powiecie wadowickim, został znaleziony niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Dzisiaj, niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
- Niebezpieczne znalezisko w Kozińcu. Na miejscu interweniowali saperzy W miejscowości Koziniec ujawniono niebezpieczne znalezisko. Granat został zabezpieczony, a następnie zdetonowany przez specjalistyczny patrol saperski.
- Niewybuch z czasów II wojny światowej w miejscowości Tłuczań Przypominamy, że samodzielne wydobywanie czy przenoszenie niewypałów jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia takiego przedmiotu powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.
- Niewybuch na terenie Dąbrowy Tarnowskiej Dąbrowscy policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko pochodzenia wojskowego.
- Niewybuch na terenie OHP w Tarnowie Głowica przeciwpancerna z czasów II wojny światowej został odkopana podczas prac przy ogrodzeniu na terenie Ochotniczych Hufców Pracy, przy ul. Mościckiego w Tarnowie. Niewybuch zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa. Uczniowie, w tym dniu mieli skrócone lekcje.
- Niewybuch odnaleziony podczas prac budowlanych Wczoraj, 4 marca 2025 roku, przy torowisku przy ulicy Składowej w Olkuszu podczas prac budowlanych odnaleziono pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku natychmiast powiadomiono olkuskich policjantów.
- Niewybuch przy drodze krajowej w Pogórskiej Woli Podczas wykonywania prac ziemnych koniecznych do budowy infrastruktury pod wykonanie osiedla domków w Pogórskiej Woli operator maszyny budowlanej wykopał przedmiot przypominający pocisk. Okazał się on pociskiem artyleryjskim kalibru 120 mm.
- Niewybuch w Barcicach 29 kwietnia br. w godzinach wieczornych, w miejscowości Barcice w gminie Stary Sącz jeden z mieszkańców w pobliżu drogi polnej znalazł pocisk artyleryjski. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali starosądeccy policjanci.
- Niewybuch w Bochni 35-letni mieszkaniec Bochni podczas pracy koparką znalazł niewybuch z okresu wojny. Odnaleziony pocisk został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z Jednostki Wojskowej w Krakowie.
- Niewybuch w Bogucicach Wczoraj, w godzinach porannych Komenda Powiatowa Policji w Bochni otrzymała zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuchu na jednej z posesji w miejscowości Bogucice. Patrol sapersko-minerski potwierdził, że był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.
- Niewybuch w Bogucicach 28 grudnia br. w miejscowości Bogucice podczas prowadzonych prac ziemnych, 49-letni mieszkaniec odnalazł przedmiot przypominający niewybuch. Skierowany na miejsce funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i usunięty.
- Niewybuch w Buczkowie W niedzielę, na terenie leśnym w Buczkowie, w powiecie bocheńskim prowadzący tam prace ziemne 36-latek zauważył przedmiot przypominający niewybuch. Skierowany na miejsce funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej.
- Niewybuch w gminie Olesno Na prywatnej posesji, w gminie Olesno, w powiecie dąbrowskim, odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia było zabezpieczane przez dąbrowskich policjantów do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.
- Niewybuch w Harklowej 30 centymetrowy pocisk moździerzowy znalazł właściciel na swojej działce w Harklowej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, a niewybuch zabezpieczony i przewieziony do neutralizacji przez saperów z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa.
- Niewybuch w lesie koło Krzeszowic Na terenie masywu leśnego we Frywałdzie gm. Krzeszowice, w powiecie krakowskim, natrafiono na niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci z Krzeszowic, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu.
- Niewybuch w potoku w Muszynce. Policjanci radzą jak postępować w przypadku odnalezienia pocisku Turyści podczas schodzenia ze szlaku w miejscowości Muszynka na Sądecczyźnie natknęli się na przedmiot przypominający pocisk. O znalezisku natychmiast poinformowali sądeckich policjantów.
- Niewybuch w powiecie suskim Na prywatnej posesji w Jordanowie, odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej z Krakowa.
- Niewybuch w studni Wczoraj, około godziny 12:30 w miejscowości Dąbrowa w gminie Chełmiec ( powiat nowosądecki ) jeden z mieszkańców podczas czyszczenia studni na swojej posesji znalazł pocisk artyleryjski. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci oraz strażnicy gminni.
- Niewybuch w Żurowej Granat moździerzowy odnaleziony w kompleksie leśnym w Żurowej. Policjanci z Tuchowa zabezpieczali niewybuch do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa.
Na brzegu Dunajca kajakarz znalazł niewybuch z czasów II wojny światowej
2 listopada br. po godzinie 13 w Nowym Sączu w rejonie mostu na rzece Dunajec kajakarz znalazł niewybuch, o czym szybko powiadomił sądecką Policję. Na miejsce wezwano saperów, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci i strażnicy miejscy.
Niebezpieczne znalezisko na terenie Zawadki
W miejscowości Zawadka, w powiecie wadowickim, został znaleziony niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Dzisiaj, niebezpieczne znalezisko zostało zabrane przez wojskowych saperów.
Niebezpieczne znalezisko w Kozińcu. Na miejscu interweniowali saperzy
W miejscowości Koziniec ujawniono niebezpieczne znalezisko. Granat został zabezpieczony, a następnie zdetonowany przez specjalistyczny patrol saperski.
Niewybuch z czasów II wojny światowej w miejscowości Tłuczań
Przypominamy, że samodzielne wydobywanie czy przenoszenie niewypałów jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia takiego przedmiotu powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby.
Niewybuch na terenie Dąbrowy Tarnowskiej
Dąbrowscy policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko pochodzenia wojskowego.
Niewybuch na terenie OHP w Tarnowie
Głowica przeciwpancerna z czasów II wojny światowej został odkopana podczas prac przy ogrodzeniu na terenie Ochotniczych Hufców Pracy, przy ul. Mościckiego w Tarnowie. Niewybuch zabezpieczyli saperzy z Rzeszowa. Uczniowie, w tym dniu mieli skrócone lekcje.
Niewybuch odnaleziony podczas prac budowlanych
Wczoraj, 4 marca 2025 roku, przy torowisku przy ulicy Składowej w Olkuszu podczas prac budowlanych odnaleziono pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. O znalezisku natychmiast powiadomiono olkuskich policjantów.
Niewybuch przy drodze krajowej w Pogórskiej Woli
Podczas wykonywania prac ziemnych koniecznych do budowy infrastruktury pod wykonanie osiedla domków w Pogórskiej Woli operator maszyny budowlanej wykopał przedmiot przypominający pocisk. Okazał się on pociskiem artyleryjskim kalibru 120 mm.
Niewybuch w Barcicach
29 kwietnia br. w godzinach wieczornych, w miejscowości Barcice w gminie Stary Sącz jeden z mieszkańców w pobliżu drogi polnej znalazł pocisk artyleryjski. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali starosądeccy policjanci.
Niewybuch w Bochni
35-letni mieszkaniec Bochni podczas pracy koparką znalazł niewybuch z okresu wojny. Odnaleziony pocisk został zabezpieczony, a następnie usunięty przez saperów z Jednostki Wojskowej w Krakowie.
Niewybuch w Bogucicach
Wczoraj, w godzinach porannych Komenda Powiatowa Policji w Bochni otrzymała zgłoszenie dotyczące znalezienia niewybuchu na jednej z posesji w miejscowości Bogucice. Patrol sapersko-minerski potwierdził, że był to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej.
Niewybuch w Bogucicach
28 grudnia br. w miejscowości Bogucice podczas prowadzonych prac ziemnych, 49-letni mieszkaniec odnalazł przedmiot przypominający niewybuch. Skierowany na miejsce funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Niewybuch został zabezpieczony i usunięty.
Niewybuch w Buczkowie
W niedzielę, na terenie leśnym w Buczkowie, w powiecie bocheńskim prowadzący tam prace ziemne 36-latek zauważył przedmiot przypominający niewybuch. Skierowany na miejsce funkcjonariusz grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że jest to pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej.
Niewybuch w gminie Olesno
Na prywatnej posesji, w gminie Olesno, w powiecie dąbrowskim, odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia było zabezpieczane przez dąbrowskich policjantów do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej w Rzeszowie.
Niewybuch w Harklowej
30 centymetrowy pocisk moździerzowy znalazł właściciel na swojej działce w Harklowej. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez policjantów, a niewybuch zabezpieczony i przewieziony do neutralizacji przez saperów z 16. Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa.
Niewybuch w lesie koło Krzeszowic
Na terenie masywu leśnego we Frywałdzie gm. Krzeszowice, w powiecie krakowskim, natrafiono na niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci z Krzeszowic, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu.
Niewybuch w potoku w Muszynce. Policjanci radzą jak postępować w przypadku odnalezienia pocisku
Turyści podczas schodzenia ze szlaku w miejscowości Muszynka na Sądecczyźnie natknęli się na przedmiot przypominający pocisk. O znalezisku natychmiast poinformowali sądeckich policjantów.
Niewybuch w powiecie suskim
Na prywatnej posesji w Jordanowie, odnaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Niewybuch oraz miejsce jego odnalezienia zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów z jednostki wojskowej z Krakowa.
Niewybuch w studni
Wczoraj, około godziny 12:30 w miejscowości Dąbrowa w gminie Chełmiec ( powiat nowosądecki ) jeden z mieszkańców podczas czyszczenia studni na swojej posesji znalazł pocisk artyleryjski. Na miejsce wezwano saperów z Krakowa, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali policjanci oraz strażnicy gminni.
Niewybuch w Żurowej
Granat moździerzowy odnaleziony w kompleksie leśnym w Żurowej. Policjanci z Tuchowa zabezpieczali niewybuch do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa.